SETKOWICZ Adam BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Na polowaniu |
| Technika: | olej, płótno (dublowane) |
| Wymiary: | 47 x 97 cm 69 x 119 cm (wymiary z oprawą) |
| sygn. l.d.: „A. Setkowicz” OPIS PRACY: Tematem obrazu Adama Setkowicza jest zimowe polowanie, a właściwie scena tuż przed wyruszeniem na łowy. Głównym elementem kompozycji jest grupa myśliwych stojąca obok dwóch zaprzęgniętych w sanie koni. Rozmawiający mężczyźni ogrzewają swoje dłonie przy rozpalonym na polanie ognisku, towarzyszą im gotowe do nagonki psy myśliwskie. Na dalszym planie, po prawej stronie pracy widoczne są kolejne sanie i oczekujący na kompanów kolejni myśliwi. Obraz został namalowany na charakterystycznym dla twórczości Adama Setkowicza, wydłużonym horyzontalnie, „dywanowym” formacie płótna. W pracy wyczuwalne są echa inspiracji sztuką Juliana Fałata. | |