Zespół

Ryszard Lachman

RYSZARD LACHMAN

dyrektor zarządzający

Od 2009 należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich gdzie pełni funkcję Członka Zarządu. Należy do Rady Przedsiębiorców Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Za wkład w realizację Programu Stażowego oraz przygotowanie studentów do działalności artystycznej i zawodowej otrzymał nagrodę z rąk Rektora ASP prof. Stanisława Tabisza. Od kilkunastu lat aktywnie wspiera Aukcję Wielkiego Serca, przez kilka lat także jako członek Stowarzyszenia "Wielkie Serce" organizującego aukcję.

Prywatnie motocyklista uprawiający turystykę motocyklową - prowadzi blog Sztuka MotoPodróży

---

Agnieszka Stefańczyk

AGNIESZKA JULIA STEFAŃCZYK

historyk sztuki, fotograf dzieł sztuki, kurator.

Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2011 roku obroniła pracę magisterską na temat sztuki współczesnej ("Rahim Blak – analiza kreacji artystycznej Rahima Ajdarevika i Michała Blaka", promotor prof. Tomasz Gryglewicz). Od 2011 roku należy do Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Jest ekspertem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. W 2018 roku ukończyła Otwarte Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej. Realizuje staż kandydacki w Krakowskim Klubie Fotograficznym. Należy do Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Krakowie. Współpracuje z Fundacją Wlastimila Hofmana. W swoim dorobku kuratorskim posiada ponad dwadzieścia wystaw sztuki współczesnej, jest autorką tekstów kuratorskich oraz katalogów wystaw Galerii Sztuki ATTIS. Interesuje się sztuką XX i XXI wieku ze szczególnym uwzględnieniem twórczości: Wlastimila Hofmana, Nikifora Krynickiego, Edwarda Dwurnika, Romana Zakrzewskiego.

---

Zuzanna Mortka

ZUZANNA MORTKA-KRÓL

historyk sztuki

Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskała też na tej samej uczelni tytuł licencjata na kierunku archeologia. Interesuje się głównie archeologią klasyczną, sztuką nowoczesną i zagadnieniem malarstwa witrażowego, szczególnie w kontekście twórczości Stefana Witolda Matejki.

---

Bolesław Lachman

BOLESŁAW LACHMAN

Od ponad 30 lat zajmuje się sztuką oprawy. Interesuje się malarstwem I połowy XX wieku.

---

 

 

x
«
»