Zespół

Ryszard Lachman

 

RYSZARD LACHMAN - marszand

Od 2009 należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich zasiadając w komisji rewizyjnej Stowarzyszenia. Jest członkiem Rady Przedsiębiorców Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Za wkład w realizację Programu Stażowego oraz przygotowanie studentów do działalności artystycznej i zawodowej otrzymał nagrodę z rąk Rektora ASP prof. Stanisława Tabisza. Od kilkunastu lat aktywnie wspiera Aukcję Wielkiego Serca, przez kilka lat także jako członek Stowarzyszenia "Wielkie Serce" organizującego aukcję.

Prywatnie motocyklista uprawiający samotną turystykę motocyklową - blog Sztuka MotoPodróży

---

Agnieszka Stefańczyk


AGNIESZKA JULIA STEFAŃCZYK - historyk sztuki, kurator

Jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2011 roku obroniła pracę magisterską na temat sztuki współczesnej ("Rahim Blak – analiza kreacji artystycznej Rahima Ajdarevika i Michała Blaka", promotor prof. Tomasz Gryglewicz). Od 2011 roku należy do Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Jest ekspertem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich ds. malarstwa Stanisława Kuskowskiego. W 2018 roku ukończyła Otwarte Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej. W swoim dorobku kuratorskim posiada ponad dwadzieścia wystaw sztuki współczesnej, jest autorką tekstów kuratorskich oraz katalogów wystaw organizowanych w Galerii.

---

Zuzanna Mortka


ZUZANNA MORTKA

Jest studentką SUM na kierunkach historia sztuki oraz archeologia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje również na stanowisku przewodnik/edukator w Muzeum Narodowym w Krakowie. Interesuje się głównie archeologią klasyczną, sztuką nowoczesną i zagadnieniem malarstwa witrażowego.

---

Bolesław Lachman


BOLESŁAW LACHMAN

Od ponad 30 lat zajmuje się sztuką oprawy w rodzinnej Pracowni Oprawy Obrazów [więcej informacji] Interesuje się malarstwem I połowy XX wieku.