DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Kraków (2017) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 55 x 46 cm 82 x 73 cm (z oprawą) |
| sygnowany p.d.: "2017 | E. DWURNIK" opis na odwrocie: "2017 | E. DWURNIK | "KRAKÓW" | NR: IX-2365- | 7097" opis pracy: Praca Edwarda Dwurnika przedstawia widoczny od strony północno-zachodniej zalany wodą Rynek krakowski. Gama barwna utrzymana jest w odcieniach błękitu i cynobru, które zostały uzupełnione bielą. W prezentowanej pracy artysta zaakcentował ikoniczne budowle Starego Miasta w Krakowie: Wieża Ratuszowa, Sukiennice, kościół Mariacki oraz fragment kościoła św. Barbary. Zobacz inne prace artysty (link) | |