KMITA Franciszek

Franciszek Kmita - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Franciszka Kmity. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

KMITA Franciszek
KMITA FranciszekKMITA FranciszekKMITA Franciszek
Tytuł:Kuźnica na Helu (1971)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 70 cm
Sygnowany p.d.: "Kmita"
Opisany na odwrocie: "KUŹNICA HEL | 60 x 73 | F. Kmita | 1971"

FRANCISZEK KMITA

Franciszek Kmita urodził się w 1926 roku, zmarł w 2013 roku. W latach 1947-1953 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach Jana Sokołowskiego, Eugeniusza Arcta, Michała Byliny i Andrzeja Rudzińskiego. Po ukończeniu studiów, w 1954 roku, zamieszkał na stałe w Kazimierzu nad Wisłą.
Franciszek Kmita był aktywistą i społecznikiem, a ponadto prezesem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Kazimierza.

Malarstwo Franciszka Kmity

W malarstwie Franciszka Kmity dominują pejzaże wykonywane w technice olejnej. Obrazy artysty w większości ukazują pojedyncze budowle lub całe weduty. Franciszek Kmita w swoich pracach przedstawiał różne zakątki Europy, jednak szczególne miejsce w jego twórczości zajęła tematyka związana z Kazimierzem Dolnym.

Stylistycznie prace Franciszka Kmity są osadzone w nurcie realizmu. Obrazy są namalowane w wrażeniowy sposób, w którym krótkie pociągnięcia pędzla budują kształty i w efekcie oddają indywidualny charakter pędzla artysty.

Franciszek Kmita - wyróżnienia i wystawy

Franciszek Kmita w 1951 roku zdobył II nagrodę na wystawie malarstwa towarzyszącej Festiwalowi Młodzieży i Studentów w Berlinie. W 1954 roku prace artysty wzięły udział w IV Ogólnopolskiej Wystawie Plastyki w Warszawie.

Przyjmujemy obrazy Franciszka Kmity na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Franciszka Kmity.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Franciszka Kmity, zapraszamy do kontaktu [link].