MAJEWICZ Georg

GEORG MAJEWICZ - NOTA BIOGRAFICZNA

Georg (George) Majewicz urodził się w 1897 roku w Polkowicach na Dolnym Śląsku, zmarł w 1965 roku w Münchbergu. Edukację artystyczną rozpoczął we wrocławskiej pracowni Paula Selle. W 1923 roku rozpoczął studia w zakresie malarstwa i grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie, gdzie uczył się pod kierunkiem m. in. Felixa Ehrlicha i Karla Haffnera.
W latach 30. artysta przybywał na Pomorzu i mieszkał w Szczecinie. Odbył wiele podróży artystycznych, odwiedził Karpaty, Beskidy, Alpy i Prusy Wschodnie. Po 1945 roku malarz przeniósł się do Berlina.
Georg Majewicz malował głównie pejzaże górskie, czasem widoki marynistyczne i martwe natury, był również znanym animalistą. Często przedstawiał zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Ujmował głównie lasy i polany, pośród których malował sarny, jelenie, dziki, łosie i różne gatunki ptaków, np. bażanty, sowy. Co ciekawe, artysta ukazywał również zwierzęta afrykańskie, m. in. słonie, malowane na trawiastych sawannach. Obrazy animalistyczne Majewicza są nastrojowe, malarz doskonale potrafił odtworzyć światło, przyrodę i anatomię zwierząt, na co zapewne duży wpływ miał fakt, iż sam artysta zajmował się myślistwem.

Najwięcej obrazów Georga Majewicza znajduje się w zbiorach muzeów w Szczecinie.

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt