ŚRAMKIEWICZ Kazimierz BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Port (1965) |
| Technika: | olej, płyta |
| Wymiary: | 60 x 113 cm 73,5 x 126,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany p.d.: "1965. K. Śramkiewicz" Lokalnie widoczne niewielkie uszkodzenia malatury. OPIS PRACY: W swoim malarstwie Kazimierz Śramkiewicz czerpał inspiracje z krajobrazu polskiego wybrzeża i szeroko rozumianej tematyki marynistycznej. Artysta wielokrotnie malował stary port na Motławie, widoki stoczni, portów oraz plaż. Prezentowany obraz, ukazujący wypełniony statkami port morski, wpisuje się w główny nurt malarstwa tego twórcy. Starannie wykreślona kompozycja, syntetyczność zastosowanych form i swoista geometryzacja świata przedstawionego to elementy wyróżniające twórczość Kazimierza Śramkiewicza. W widoku tym artysta zastosował charakterystyczną dla siebie srebrzystą gamę barwną, którą poszerzył o ciepłe akcenty czerwieni i brązu. | |