SZMYT Kazimierz

Kazimierz Szmyt - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Kazimierza Szmyta. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

SZMYT Kazimierz
SZMYT KazimierzSZMYT KazimierzSZMYT Kazimierz
Tytuł:Napoleon w Poznaniu
Technika:olej, tektura
Wymiary:69,5 x 52 cm
79,5 x 62 cm (z oprawą)
Sygnowany p.d.: "Szmyt"
Lokalnie widoczne drobne ubytki malatury.

KAZIMIERZ SZMYT

Kazimierz Szmyt urodził się w 1860 roku w Stankowie, zmarł w 1941 roku w Poznaniu. Był członkiem poznańskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, wystawiał m.in. w Poznaniu i Warszawie.

Malarstwo Kazimierza Szmyta

Kazimierz Szmyt był portrecistą oraz pejzażystą. W swoich kompozycjach przedstawiał zarówno znane osobistości, jak i zwykłych ludzi oraz typy ludowe - m.in. górali. Jego krajobrazy to z jednej strony nastrojowe widoki Tatr, z drugiej spokojne równinne pejzaże ukazywane w różnych porach roku. Niekiedy podejmował również tematy historyczne.
Co ciekawe, prace artysty bywały reprodukowane na kartach pocztowych.

Prace Kazimierza Szmyta znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach i Biblioteki Kórnickiej.

Przyjmujemy obrazy Kazimierza Szmyta na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Kazimierza Szmyta.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Kazimierza Szmyta, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Kazimierza Szmyta w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].