SZMYT Kazimierz
Kazimierz Szmyt - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Kazimierza Szmyta. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
| Tytuł: | Napoleon w Poznaniu |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 69,5 x 52 cm 79,5 x 62 cm (z oprawą) |
| Sygnowany p.d.: "Szmyt" Lokalnie widoczne drobne ubytki malatury. | |
KAZIMIERZ SZMYT
Kazimierz Szmyt urodził się w 1860 roku w Stankowie, zmarł w 1941 roku w Poznaniu. Był członkiem poznańskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, wystawiał m.in. w Poznaniu i Warszawie.
Malarstwo Kazimierza Szmyta
Kazimierz Szmyt był portrecistą oraz pejzażystą. W swoich kompozycjach przedstawiał zarówno znane osobistości, jak i zwykłych ludzi oraz typy ludowe - m.in. górali. Jego krajobrazy to z jednej strony nastrojowe widoki Tatr, z drugiej spokojne równinne pejzaże ukazywane w różnych porach roku. Niekiedy podejmował również tematy historyczne.
Co ciekawe, prace artysty bywały reprodukowane na kartach pocztowych.
Prace Kazimierza Szmyta znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach i Biblioteki Kórnickiej.

Przyjmujemy obrazy Kazimierza Szmyta na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Kazimierza Szmyta.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Kazimierza Szmyta, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Kazimierza Szmyta w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].