KOKORYN Krzysztof

KRZYSZTOF KOKORYN - NOTABIOGRAFICZNA

Krzysztof Kokoryn urodził się w 1964 roku w Szczytnie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom obronił w 1992 roku w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego, z aneksem w pracowni filmu animowanego u prof. Daniela Szczechury.
Artysta zajmuje się malarstwem, plakatem i filmem, realizuje animacje, wideoklipy, spoty reklamowe i filmy dokumentalne.

Krzysztof Kokoryn w swojej twórczości plastycznej łączy spojrzenie syntetyczne i ekspresjonizm. Artysta zajmuje się sztuką figuratywną, bohaterami swoich obrazów czyni najczęściej muzyków i tancerzy oraz zwierzęta, rzadziej podejmuje tematykę martwej natury. Krzysztof Kokoryn maluje swobodnie, szerokim gestem, wykorzystuje mocne plamy barwne o kontrastowej kolorystyce oraz gruby, czarny kontur. W niektórych pracach artysty uwidacznia się charakterystyczne poczucie humoru, widoczne zarówno w warstwie ikonicznej, jak i w tytułach obrazów, np. „Dziczek Uśmiechnięty” (BWA w Bielsku-Białej).

Artysta był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, zarówno za swoją twórczość malarską, jak i filmową. Prace Krzysztofa Kokoryna były pokazywane na licznych wystawach w kraju i za granicą, m. in. w Warszawie, Poznaniu, Zakopanem, Norymberdze, Hadze, Tokio czy Waszyngtonie.

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt