DUTKA Leszek BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Dwie postaci (1997) |
| Technika: | technika mieszana, płótno |
| Wymiary: | 60 x 45 cm |
| Sygnowany p.d.: "L. DUTKA 1997" W prawym dolnym rogu (tuż nad sygnaturą) widoczny ślad pieczątki. OPIS PRACY: W malarstwie Leszka Dutki przestawione postacie są charakterystyczne. Zniekształcone przez wyobraźnię artysty, cechują się oszczędnością formy. W prezentowanym obrazie dwie postaci mają tylko lekko zaznaczone rysy twarzy. Ich ciała zostały sprowadzone do obłych kształtów. Artysta podkreślił kontury postaci impastami. | |