URBANIAK Maciej

Maciej Urbaniak - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Macieja Urbaniaka. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Macieja Urbaniaka na aukcję [kontakt]

URBANIAK Maciej
URBANIAK MaciejURBANIAK MaciejURBANIAK Maciej
Tytuł:W objęciach snu
Technika:olej, płótno
Wymiary:81 x 60 cm
90 x 69 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "M. Urbaniak"

MACIEJ URBANIAK

Maciej Urbaniak urodził się w Krakowie w 1962 roku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom uzyskał w 1990 roku. Obecnie mieszka i tworzy w miejscowości Modlnica, położonej niedaleko Krakowa.

Malarstwo Macieja Urbaniaka

W twórczości Macieja Urbaniaka dominują przedstawienia kobiet, często w formie aktu lub półaktu, zazwyczaj zestawionego z miejskim krajobrazem. Kobiety malowane przez artystę wykazują pewne podobieństwa w wyglądzie: odznaczają się raczej ciemną karnacją, lekko przymkniętymi oczami o marzycielskim wyrazie oraz długimi włosami. Są one ukazywane w trakcie wykonywania różnych czynności. Tło prac artysty zwykle stanowią drobiazgowe, złożone z wielu migotliwych elementów weduty lub dekoracyjne ornamenty.
Maciej Urbaniak podejmuje również inne tematy, takie jak martwa natura czy samodzielne przedstawienia miast. Zdarza się, że artysta maluje wielopostaciowe kompozycje, w których prowadzi dialog ze sztuką ludów prymitywnych i prehistorycznych.

Obrazy Macieja Urbaniaka charakteryzują się dekoracyjnością przywodzącą na myśl kolorową, migotliwą mozaikę lub gobelin, co jest dodatkowo podkreślane przez obfitość wzorów, które można dostrzec na tkaninach, w krajobrazie oraz w bordiurach - pełne złotych żółcieni dzieła artysty kojarzyć się mogą z epoką secesji.

Prace Macieja Urbaniaka były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, między innymi w Galerii Herbert Huber w Hamburgu (1990), Galerii Albemarle w Londynie (2001) oraz w Galerii Vauxhall w Krzeszowicach (2013).

Przyjmujemy obrazy Macieja Urbaniaka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Macieja Urbaniaka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Macieja Urbaniaka, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Macieja Urbaniaka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].