ROGOWSKA-GAJDUCZENI Maria

MARIA ROGOWSKA-GAJDUCZENI - NOTA BIOGRAFICZNA

Maria Rogowska-Gajduczeni urodziła się w 1907, zmarła w 1977 roku. W latach 1924-1926 uczestniczyła w kursie zdobnictwa organizowanym przy Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej w Warszawie. Przez rok uczęszczała także w roli słuchaczki do Instytutu Sztuk Plastycznych. Od 1927 roku studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracę przygotowaną pod kierunkiem Tadeusza Pruszkowskiego obroniła w 1935 roku.
Swoje prace po raz pierwszy wystawiła w 1931 roku na Salonie Zimowym w Instytucie Propagandy.

Artystka uprawiała przede wszystkim malarstwo i grafikę. Osiągnęła wysoki poziom w technice akwareli. Tworzyła wyidealizowane, dekoracyjne kompozycje figuratywne. Zajmowała się także projektowaniem sztuki użytkowej: etykiet, opakowań, folderów reklamowych oraz zabawek.

Należała do International Federation of Business and Professional Women, Bloku Zawodowych Artystów Plastyków oraz warszawskiej Grupy Akwarelistów. Od 1938 roku poświęcała się także działalności pedagogicznej w warszawskich szkołach: uczyła technik reklamowych w Gimnazjum Kupieckim oraz liternictwa i poligrafii w Szkole Poligraficznej.

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt