SZUSZKIEWICZ Michał

MICHAŁ SZUSZKIEWICZ – NOTA BIOGRAFICZNA

Michał Szuszkiewicz urodził się w 1983 roku. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2005 roku był stypendystą programu Sokrates Erazmus na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii. W 2007 roku obronił dyplom z malarstwa w pracowni Jarosława Modzelewskiego oraz aneks z litografii w pracowni Władysława Winieckiego.

Michał Szuszkiewicz współtworzy dział „Piękne sny o wspólnej sprawie” w czasopiśmie artystycznym "Artluk". Brał udział w wielu konkursach artystycznych. Jest laureatem stypendium artystycznego projektu „Młoda Polska/Young Poland” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011).
Jego prace znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych, m.in. w Dietrich Mateschitz Collection, Luciano Benetton Collection, Imago Mundi Collection.

Michał Szuszkiewicz uprawia malarstwo. Tworzy minimalistyczne obrazy figuratywne oraz abstrakcje. Kompozycje jego dzieł charakteryzują się uproszczeniem kształtów oraz zawężoną i kontrastową kolorystyką.

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt