WYGRZYWALSKI Feliks Michał

WYGRZYWALSKI Feliks Michał BIOGRAFIA

Modlący się Arabowie

Technika:olej, sklejka
Wymiary:50 x 70 cm
64 x 84 cm (z oprawą)
sygnowany p.d.: „F. M. Wygrzywalski”

opis pracy:
Obraz Feliksa Michała Wygrzywalskiego przedstawia trzech Arabów odmawiających na pustyni rytualną modlitwę salat. Artysta doskonale uchwycił atmosferę ciepłego powietrza Wschodu oraz barwne stroje i sadżdżady muzułmanów. Tematyka orientalna była jednym w głównych nurtów w twórczości Feliksa Michała Wygrzywalskiego. Artysta często przedstawiał sceny z życia Arabów, ich targi, pracę, odpoczynek czy właśnie modlitwę.