WYGRZYWALSKI Feliks Michał BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Modlący się Arabowie |
| Technika: | olej, sklejka |
| Wymiary: | 50 x 70 cm 64 x 84 cm (z oprawą) |
| sygnowany p.d.: „F. M. Wygrzywalski” opis pracy: Obraz Feliksa Michała Wygrzywalskiego przedstawia trzech Arabów odmawiających na pustyni rytualną modlitwę salat. Artysta doskonale uchwycił atmosferę ciepłego powietrza Wschodu oraz barwne stroje i sadżdżady muzułmanów. Tematyka orientalna była jednym w głównych nurtów w twórczości Feliksa Michała Wygrzywalskiego. Artysta często przedstawiał sceny z życia Arabów, ich targi, pracę, odpoczynek czy właśnie modlitwę. | |