KASPAR Paul
Paul Kaspar - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Paula Kaspara. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Wiedeń - widok na Reichsratsstraße (1924) |
Technika: | akwarela, gwasz, papier |
Wymiary: | 12,7 x 26,4 cm 27,5 x 38 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Paul Kaspar 1924. II."
PRACA NIEDOSTĘPNA |
PAUL KASPAR
Paul Kaspar urodził się w 1891 roku, zmarł w 1953 roku w Wiedniu. Wykształcenie artystyczne zdobył podczas studiów w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Malarstwo Paula Kaspara
Paul Kaspar specjalizował się w technice akwareli, malował głównie weduty, najczęściej wiedeńskie, ale uwieczniał również widoki innych miast Austrii. Rzadziej podejmował tematykę rodzajową, przedstawiał przekupki i inne sceny z życia miast, malował również pejzaże, zwykle górskie.
Jego prace cechują się wysokim realizmem i dbałością o szczegół, zachwycają mistrzostwem rysunku widocznym zwłaszcza w ukazywaniu architektury.
Przyjmujemy obrazy Paula Kaspara na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Paula Kaspara.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Paula Kaspara, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Paula Kaspara w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].