WOŁYŃSKI Piotr

PIOTR WOŁYŃSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Piotr Wołyński urodził się w 1959 roku w Poznaniu. Studiował filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Artysta od lat 70. zajmuje się fotografią i jej miejscem w obszarze sztuki, pisze również teksty o sztuce, organizuje wystawy i przedsięwzięcia artystyczne. W 1985 roku związał się z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu (ob. Uniwersytet Artystyczny), gdzie w 2002 roku otrzymał tytuł profesora. Obecnie piastuje tam stanowisko kierownika III Pracowni Fotografii (Pracownia Klasycznych Tematów) na Katedrze Fotografii na Wydziale Sztuki Mediów. W latach 1994-2004 Piotr Wołyński prowadził jeszcze Pracownię Fotografii w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Piotr Wołyński jest artystą wizualnym, zajmuje się głównie fotografią kreacyjną, ale także formami okołofotograficznymi. Artysta interesuje się zagadnieniem percepcji, kontynuuje doświadczenie Władysława Strzemińskiego i Zbigniewa Dłubaka. W swojej twórczości bada granice racjonalności w medium jakim jest fotografia, odwołuje się do iluzji i symbolu.

Piotr Wołyński wystawiał swoje prace na ponad 70 wystawach indywidualnych i zbiorowych głównie w kraju, ale również za granicą. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i publicznych.

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt