ZAKRZEWSKI Roman

ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA

Portret w zieleni (1989)

Technika:akryl, płótno
Wymiary:110 x 80 cm
Sygnowany i opisany na odwrocie: "‧ R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ | ‧ III ‧ 1989 ‧ AKRYL ‧ | ‧ 9 ‧"

"W malarstwie poszukuję prostoty i harmonii oraz piękna duchowego człowieka. Oczywiście, mam swoje inspiracje, swoich mistrzów takich jak Leonardo, Rafael, Botticelli czy Modigliani. Sztuka tych artystów formowała moją postawę twórczą."
~ Roman Zakrzewski, 2010 r.
[Źródło: archiwum własne artysty]