ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Zalotna (2009) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 100 x 70 cm 116,5 x 87 cm (z oprawą) |
| Sygnowany p.g.: "‧ RZ ‧ | ‧ 09 ‧" Opisany na odwrocie: "‧ R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ | ‧ 2009 ‧ OLEJ ‧" OPIS PRACY: Dla twórczości Romana Zakrzewskiego charakterystyczne są kobiece portrety. W swoich obrazach artysta często odwoływał się do sztuki dawnych mistrzów, łącząc doświadczenia renesansowego malarstwa ze współczesną formą. Prezentowany obraz charakteryzuje linearyzm i subtelne uproszczenie kształtów. W pracy zostały wykorzystane mocne kontrasty barwne, które wpływają na silne wyodrębnienie portretowanej postaci z tła. Uwagę zwraca delikatna twarz postaci, która jest niezwykle liryczna w wyrazie oraz zalotny gest lewej dłoni. | |