JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA

Wybrzeże morskie (1938)

Technika:gwasz, akwarela, karton naklejony na tekturę
Wymiary:34,7 x 49,7 cm
51,5 x 65,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1938"
Na odwrocie tektury pieczęć krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz.

Obraz posiada orzeczenie Jadwigi Oczko-Kozłowskiej z 2012 roku.
Fragment orzeczenia: "Obraz starannie opracowany [...] z realizmem, ze znajomością krajobrazu morskiego. Oddaje urodę polskiego morza, jak i warsztat malarski artysty, biegłość techniczną, wyczucie koloru."