JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Wybrzeże morskie (1938) |
| Technika: | gwasz, akwarela, karton naklejony na tekturę |
| Wymiary: | 34,7 x 49,7 cm 51,5 x 65,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1938" Na odwrocie tektury pieczęć krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz. Obraz posiada orzeczenie Jadwigi Oczko-Kozłowskiej z 2012 roku. Fragment orzeczenia: "Obraz starannie opracowany [...] z realizmem, ze znajomością krajobrazu morskiego. Oddaje urodę polskiego morza, jak i warsztat malarski artysty, biegłość techniczną, wyczucie koloru." | |