CZAJKOWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Altana Maryli (Tuhanowicze) (1936) |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 24,5 x 33 cm 36 x 45,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i opisany l.d.: "Tuchanowicze Altana Maryli | STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936." Na odwrocie metka z wystawy "Malarstwo Stanisława Czajkowskiego" prezentowanej w 1981 roku w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Na odwrocie numery inwentarzowe: "St.Cz. | inw. 122" Opisany na odwrocie obcą ręką. Obraz wymieniony na pozycji nr 431 w kategorii malarstwo olejne w katalogu wystawy monograficznej Stanisław Czajkowski (1878-1954), red. B. Mitschein, "Zachęta" Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, grudzień 1980 - styczeń 1981, Warszawa 1981, s. nn. Lokalnie widoczne przetarcia warstwy malarskiej. | |