BUKOWSKI Stefan BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Pasterki |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 60,5 x 80 cm 74 x 94 cm (wymiary z oprawą) |
| sygn. p.d.: „Stefan Bukowski" OPIS PRACY: Obraz Stefana Bukowskiego przedstawia tytułowe pasterki odpoczywające na łące z pasącymi się wokół nich kozami. Młode dziewczyny ubrane są w barwne, wiejskie stroje, a ich twarze i głowy chronią przed promieniami letniego słońca jaskrawe chusty. Praca namalowana została w żywej, stosunkowo jasnej gamie barwnej, krótkimi pociągnięciami pędzla i grubą warstwą gęstej farby. Sielankowy nastrój omawianej sceny jest znamienny dla obrazów, w których artysta podejmował tematykę życia polskiej wsi. | |