RUDOWICZ Teresa BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Kompozycja 69/22 (1969) |
| Technika: | technika własna, collage, płótno |
| Wymiary: | 30 x 27 cm 31,8 x 28,8 cm (z oprawą) |
| sygnowany na odwrocie: „Teresa Rudowicz | 69/22” opis pracy: Praca "Kompozycja 69/22” Teresy Rudowicz jest przykładem głównego nurtu twórczości artystki, w którym ta, przy wykorzystaniu gotowych przedmiotów i znaków pamięci dokonywała próby ujęcia nieustannie upływającego czasu. W omawianej pracy Teresa Rudowicz wykorzystała m. in. koronki, tkaniny, pinezki, koraliki oraz fragmenty listów i rycin. Głównym elementem kompozycji jest tytułowa strona wyrwana z XVIII-wiecznego wydania wspomnień francuskiego dyplomaty, marszałka Godefroi’a d’Estrades, przymocowana do płótna ozdobnym nitem. Praca charakteryzuje się ciepłą, liryczną kolorystyką. | |