Przemieniona (1949)

Technika:olej, sklejka
Wymiary:31,3 x 35,4 cm
42 x 45,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany śr.g.: "Wlastimil | Hofman | 1949"
Opisany na odwrocie: "Przemieniona"; "Dawnej mojej Modelce Filównie | przesyłam tę Przemienioną na | pamiątkę poznania | do moich obrazów malowanych | na Spadzistej | Wlastimil Hofman | 1956 | Szkl. Poręba"
Widoczne delikatne spękania warstwy malarskiej.

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- dar od artysty.