| Tytuł: | Stambuł - widok na uliczkę (1940) |
| Technika: | olej, papier |
| Wymiary: | 27,3 x 21 cm 30 x 23 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil | Hofman 1940" Opisany na odwrocie: "Mojej Adzi na | pamiątkę | Wlastimil Hofman | Istambul 1940"; "Uliczka nasza | widok z naszego hotelu" Opisany na odwrocie oprawy: "Widok | na uliczkę | z hotelu, gdzie mieszkaliśmy | w Istambulu | Stare miasto | 1940" | |