51. Aukcja Dzieł Sztuki
Na liście obiektów znalazło się 150 prac polskich artystów
LOT 43 | ID: 051043 |
| Tytuł: | Autoportret (1968) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 60,5 x 40 cm 71,5 x 51 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany p.d.: "Wlastimil | Hofman 1968"
OPIS PRACY: Sztuka Wlastimila Hofmana była silnie osadzona w nurcie malarstwa symbolicznego, dzięki czemu prace artysty często kryją w sobie złożone treści. Prezentowany autoportret pochodzi z ostatnich lat życia artysty. W tym okresie Wlastimil Hofman zmagał się z pogarszającym się stanem zdrowia i śmiercią ukochanej żony, tym samym wizerunek własny można interpretować jako personifikację smutku i bólu. Obraz w swojej formie jest ekspresyjny i operuje wąską gama barwną. Praca wpisuje się w niezwykle złożony cykl autoportretów malarza, które powstawały już w wczesnym okresie aktywności twórczej Wlastimila Hofmana. | |
| Cena wywoławcza: | 8000 zł |
| Estymacja: | 10000 - 15000 zł  |