51. Aukcja Dzieł Sztuki

3 lutego (wtorek) 2026 - godz. 18.00

pon.-pt.: godz. 9.00-17.00

Na liście obiektów znalazło się 150 prac polskich artystów

LOT 43
ID: 051043

Tytuł:Autoportret (1968)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60,5 x 40 cm
71,5 x 51 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "Wlastimil | Hofman 1968"

Sztuka Wlastimila Hofmana była silnie osadzona w nurcie malarstwa symbolicznego, dzięki czemu prace artysty często kryją w sobie złożone treści.
Prezentowany autoportret pochodzi z ostatnich lat życia artysty. W tym okresie Wlastimil Hofman zmagał się z pogarszającym się stanem zdrowia i śmiercią ukochanej żony, tym samym wizerunek własny można interpretować jako personifikację smutku i bólu.
Obraz w swojej formie jest ekspresyjny i operuje wąską gama barwną. Praca wpisuje się w niezwykle złożony cykl autoportretów malarza, które powstawały już w wczesnym okresie aktywności twórczej Wlastimila Hofmana.
Licytuj przez OneBid
Cena wywoławcza:8000 zł
Estymacja:10000 - 15000 zł
złóż zlecenie