Wycena dzieł sztuki w Krakowskim Domu Aukcyjnym

Wycena dzieł sztuki oddawanych do sprzedaży aukcyjnej jest bezpłatna

 

Stary obraz, grafika lub rysunek, malarstwo współczesne, rzeźba, starocie - jak sprawdzić czy obraz lub antyk jest wartościowy?

Krakowski Dom Aukcyjny oferuje pomoc w wycenie dzieł sztuki

 

Specjaliści podczas oględzin dzieła sztukiDANE KONTAKTOWE:

biuro@krakowskidomaukcyjny.pl

+48 12 421 81 90TERMINY SPOTKAŃ - RZECZOZNAWCA DZIEŁ SZTUKI:

PONIEDZIAŁEK, godz. 10.00-15.00
ŚRODA, godz. 14.00-18.00
PIĄTEK, godz. 10.00-15.00

 

 

Zdarza się, że posiadamy cenne przedmioty, ale nie jesteśmy świadomi ich wartości rynkowej. Krakowski Dom Aukcyjny świadczy usługi w zakresie wyceny obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki, może przeprowadzić wycenę spadku lub wycenę kolekcji obrazów i antyków.

 

Specjaliści podczas oględzin dzieła sztuki

 

Jakie obrazy mogę wycenić?

Krakowski Dom Aukcyjny wycenia obrazy polskich artystów identyfikowalnych, obecnych na rynku sztuki oraz na aukcjach malarstwa. Wycenie nie podlegają prace amatorów i autorów nierozpoznanych.

Przeprowadzamy wycenę zarówno pojedynczych obrazów, jak i całych kolekcji dzieł sztuki.

Zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania wyceny obrazu bez podania przyczyny.

 

Specjaliści podczas oględzin dzieła sztuki

 

Jaki jest koszt wyceny obrazów?

Koszt pisemnej wyceny obrazu lub innego przedmiotu wynosi 3% wartości dzieła sztuki, jednak nie mniej niż 200 zł.

 

Darmowa wycena obrazów

Wycena wykonywana na potrzeby sprzedaży aukcyjnej jest bezpłatna.

Jeśli chcą Państwo tylko zamówić wycenę, a dopiero w przyszłości sprzedać wyceniany obiekt,  to w przypadku sprzedaży obrazu za pośrednictwem Krakowskiego Domu Aukcyjnego w okresie do roku od przeprowadzenia wyceny dzieła sztuki, koszt usługi zostanie Państwu zwrócony po zakończonej transakcji.

 

Wycena wywozowa i ocena czasu powstania?

 

Oferujemy usługę przygotowania dokumentów wywozowych tj. wycena zabytku oraz ocena czasu powstania zabytku.

Wywóz dzieł sztuki na podstawie przygotowanych przez nas dokumentów jest możliwy dla obiektów których wartość nie przekracza 40000 zł i nie są starsze niż 50 lat.

 

Jak wycenić obraz?

Pierwszym krokiem do wyceny dzieła sztuki będzie jego sfotografowanie. Istotne są dobrej jakości zdjęcia przodu oraz tyłu obrazu, a także zbliżenia ewentualnego podpisu oraz wybranego fragmentu kompozycji. Dzięki przesłaniu fotografii i wymiarów obrazu do specjalistów oraz rzeczoznawców dzieł sztuki Krakowskiego Domu Aukcyjnego, eksperci malarstwa będą mogli dokonać wstępnych oględzin obrazu.

Istnieje również możliwość spotkania ze specjalistami bez wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mailowego. Eksperci Krakowskiego Domu Aukcyjnego są do Państwa dyspozycji w ustalonych terminach spotkań ze specjalistami, tj. w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 10.00-15.00 oraz w środy w godzinach 14.00-18.00. Zapraszamy do galerii przy ul. Starowiślnej 14 w Krakowie bez konieczności wcześniejszego umówienia spotkania.

Ostatecznie wycena obrazu lub innego przedmiotu zostanie przeprowadzona po dostarczeniu obiektu do galerii dzieł sztuki Krakowskiego Domu Aukcyjnego w Krakowie. Na miejscu dzieło sztuki obejrzy zespół specjalistów od wyceny, składający się z historyków sztuki, konserwatorów malarstwa i rzeźby oraz ekspertów sztuki. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań i identyfikacji obrazu oraz kwerendy, rzeczoznawcy przygotują wycenę obrazu w oparciu o najnowsze notowania na rynku sztuki i antyków.

 

Specjaliści podczas oględzin dzieła sztuki

 

Jaki jest cel wyceny obrazu?

Dokumentacja dzieła sztuki w formie wyceny może być pomocna w różnych sytuacjach, m.in. w przypadku rozpraw sądowych związanych z podziałem spadku czy podziałem majątku, a także w kontekście ubezpieczenia dzieła sztuki, obrazu czy antyku.Dokument wyceny obrazu nie stanowi substytutu ekspertyzy i nie jest równoznaczny z potwierdzeniem autentyczności obrazu.
Profesjonalna wycena obrazu stanowi również ważną informację dla samego właściciela przedmiotu.

 

 

 

W RAZIE PYTAŃ DOTYCZĄCYCH OBRAZU ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

biuro@krakowskidomaukcyjny.pl

mms / WhatsApp +48503115098

+48 12 421 81 90

 

 

Specjaliści Krakowskiego Domu Aukcyjnego wyceniający obraz

 

x
«
»