WADOWSKI Adam
Adam Wadowski - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Adama Wadowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Hala Gąsienicowa |
Technika: | akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 30 x 43,7 cm 42 x 55,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "A. Wadowski | Hala Gąsienicowa" W lewym dolnym narożniku widoczna sucha pieczęć producenta papieru Schoellershammer. |
Sprzedane: | XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024) |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
ADAM WADOWSKI
Adam Wadowski był malarzem, którego aktywność artystyczna przypada na pierwszą połowę XX wieku. Niestety nie jest bliżej znana biografia tego autora. Opisy i tematyka jego prac wskazuje na jego związek z Podhalem i Zakopanem.
Malarstwo Adama Wadowskiego
Adam Wadowski malował w technice olejnej i akwareli, zdecydowaną dominantę w jego dorobku stanowią pejzaże, głównie tatrzańskie. Artysta malował również weduty oraz sceny rodzajowe.
Przyjmujemy obrazy Adama Wadowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Adama Wadowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Adama Wadowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Adama Wadowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].