XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024)
Data aukcji: 2024-08-27
Krakowski Dom Aukcyjny®XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki
LOT 1 | ID: 039001 |
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wenecja (1938) |
Technika: | gwasz, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 50 x 35 cm 66 x 51,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1938" [sygnatura częściowo wyblakła] Na odwrocie metka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie. |
Cena wywoławcza: | 9000 zł |
Cena uzyskana: | 11000 zł |
LOT 2 | ID: 039002 |
Tytuł: | Łódź u brzegu - widok na molo w Orłowie (1939) |
Technika: | gwasz, akwarela, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 35,5 x 50,5 cm 49 x 64,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1939" [sygnatura częściowo wyblakła] Na odwrocie metka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie. |
LOT 3 | ID: 039003 |
Tytuł: | Pejzaż z drzewami (1921) |
Technika: | gwasz, tektura |
Wymiary: | 25 x 35 cm 32 x 41,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1921" |
Cena wywoławcza: | 7500 zł |
Cena uzyskana: | 7500 zł |
LOT 4 | ID: 039004 |
TRUSZ Iwan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Sosny na wietrze |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 26,5 x 20,8 cm 36 x 28 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Iw. Trusz" Widoczne ubytki malatury w górnej części obrazu. |
Cena wywoławcza: | 5500 zł |
Cena uzyskana: | 8000 zł |
LOT 5 | ID: 039005 |
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z topolami |
Technika: | gwasz, tektura |
Wymiary: | 9 x 12 cm 28 x 29,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA" Na odwrocie dedykacja autorska z 1931 roku. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 6 | ID: 039006 |
GROTT Teodor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura na tarasie |
Technika: | akwarela, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 33 x 46,5 cm (w świetle passe-partout) 55 x 67 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Teod Grott" Opisany p.d. [nieczytelne] |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 4000 zł |
LOT 7 | ID: 039007 |
Tytuł: | Przepowiednia |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 54 x 64 cm 88,5 x 98,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.g.: "Wlastimil | Hofman" Opisany na odwrocie: "Sy[fragment przetarty] | tryptyk | (środek) | Przeżytych kształtów żaden cud | nie wróci do istnienia | Adam Asnyk"; "Sybilla" Na odwrocie częściowo uszkodzona metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz dwie metki z odręcznym (nieautorskim) opisem obrazu. OPIS PRACY: Oferowany obraz Wlastimila Hofmana przedstawia na pierwszym planie półpostać kobiety – sybilli w stylizowanym na antyk kostiumie złożonym z czarnego nakrycia głowy, luźnej szaty koloru śliwkowego i czarnego płaszcza spiętego na piersi ozdobną fibulą. Postać wieszczki, w przeciwieństwie do przeważającej w historii sztuki ikonografii, została ukazana jako starsza kobieta o siwych włosach i poważnej twarzy, na której widać oznaki wieku. Może być to odniesienie do Owidiusza, który zapisał historię opowiedzianą Eneaszowi przez Sybillę Kumańską - ta poprosiła Apolla o długie życie, zapomniawszy życzyć sobie przy tym wiecznej młodości. Sybilla w lewej ręce trzyma swój atrybut – zwój przepowiedni, prawą zaś uniosła, jak gdyby wskazując w stronę rękopisu lub w geście przemowy. W tle widoczne są skały, nad którymi rozciąga się zachmurzone niebo. Po lewej stronie kompozycji artysta umieścił zwróconą twarzą ku ziemi, wycieńczoną nagą postać o długich blond włosach. Nad nią unoszą się dwa orły – czarny i brązowy. Scena ta przywodzi na myśl kilka mitycznych opowieści: opowieść o królewiczu trojańskim Ganimedesie, porwanym przez orła (Zeusa) na Olimp, historię Prometeusza, skazanego na wieczne tortury za stworzenie człowieka i przekazanie mu ognia lub moment spotkania się dwóch wysłanych przez Zeusa ptaków, mających za zadanie wyznaczyć omphalos, miejsce pobytu Pytii, wyroczni delfickiej. Symboliczne obrazy Wlastimila Hofmana są często niezwykle poetyckie w wyrazie. Liryka stanowiła zresztą ważną inspirację w malarskiej twórczości artysty, który nie tylko czytał, ale i również sam pisał wiersze (por. tomik Poprzez ciernie do wolności). Poetycką bazą dla niniejszej kompozycji był utwór Adama Asnyka Daremne żale - fragment pierwszej strofy wiersza ("[…] Przeżytych kształtów żaden cud | Nie wróci do istnienia.") został zapisany ręką Wlastimila Hofmana na odwrocie obrazu. Adam Asnyk (1838-1897) był jednym z czołowych polskich literatów końca XIX wieku, człowiekiem aktywnym w wielu dziedzinach, obracającym się również w środowisku artystów-plastyków (był np. przyjacielem mistrza Hofmana - Jacka Malczewskiego, który uwiecznił wizerunek poety w dwóch swoich pracach). Twórczość Adama Asnyka, obok dzieł Juliusza Słowackiego, stanowiła najczęstszą poetycką inspirację dla obrazów Wlastimila Hofmana. Prezentowany obraz stanowi środkową część tryptyku, na ten moment nie został zidentyfikowany pierwotny zamysł malarza, nie są znane pozostałe dwie części mające za zadanie flankować oferowaną "Przepowiednię", trudno więc jest dokonać całościowej interpretacji dzieła. Konwencja tryptyku odegrała duże znaczenie w dorobku twórczym Wlastimila Hofmana, malarz przedstawiał w tym (typowym raczej dla malarstwa ołtarzowego) układzie zarówno motywy religijne, jak i symboliczne, a nawet portrety. Obraz "Przepowiednia" należy rozpatrywać łącząc warstwę malarską z przywołanym pędzlem artysty cytatem z wiersza Adama Asnyka. Głównym tematem obrazu jest więc przemijanie, nieuchronność upływu czasu oraz konsekwencji dokonanych czynów. W kompozycji czas dosięgnął nawet wieszczkę, jej wiek jednak świadczy również o mądrości. Od przemijania nie ma ucieczki, świat nie daje również szansy powrotu do przeszłości, to co minęło, nigdy nie wróci. Dobrym wyborem jest więc zwrócenie się w kierunku przyszłości, kontynuowanie drogi, którą zaplanował dla nas los. |
Cena wywoławcza: | 37000 zł |
Cena uzyskana: | 37000 zł |
LOT 8 | ID: 039008 |
KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Jesienna przejażdżka (1921) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 48 x 60 cm 59,5 x 72,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak 1921." Widoczne przetarcia warstwy malarskiej oraz wybrzuszenie tektury. |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 10000 zł |
LOT 9 | ID: 039009 |
KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wesele krakowskie (1950) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 70 x 100 cm 85 x 114 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Kossak | 1950" Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków oraz dwie pieczątki artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu. Widoczne zabrudzenie, przetarcia oraz pojedyncze ubytki warstwy malarskiej. |
Cena wywoławcza: | 19000 zł |
Cena uzyskana: | 22000 zł |
LOT 10 | ID: 039010 |
KOSSAK Jerzy (pracownia) BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Odpoczynek żołnierzy napoleońskich przy stogu (1942) |
Technika: | olej, płótno (luzem) |
Wymiary: | 36 x 59 cm 44,5 x 66,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1942" Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków. |
Cena wywoławcza: | 6500 zł |
Cena uzyskana: | 9500 zł |
LOT 11 | ID: 039011 |
Tytuł: | Modlitwa Arabów na pustyni (1954) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,5 x 50 cm 39,5 x 54,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1954" W środkowej części widoczny ślad po zagięciu podłoża. |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 7500 zł |
LOT 12 | ID: 039012 |
BARTKOWSKI Antoni BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Anioł Pański (1925) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 68,5 x 88,5 cm 82 x 102 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Antoni Bartkowski 925" |
Cena wywoławcza: | 1700 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 14 | ID: 039014 |
SETKOWICZ Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Spotkanie przy studni |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 55 x 75 cm 67 x 87 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Obraz po konserwacji. |
LOT 15 | ID: 039015 |
BOROWICKI Władysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wesele krakowskie |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 69,5 cm 60 x 80 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "W. Borowicki" |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 16 | ID: 039016 |
MESJASZ Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż wiejski z furmanką (1989) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70 cm 66 x 85,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "EMesjasz | 1989" |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 3200 zł |
LOT 17 | ID: 039017 |
POTRZEBOWSKI Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Studia koni w pejzażu |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 20,9 x 28,2 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Jerzy Potrzebowski" Opisany na odwrocie: "Jerzy Potrzebowski" Przy krawędziach widoczne przebarwienia papieru. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie rysunku] |
LOT 18 | ID: 039018 |
SZEWCZYK Feliks BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Oddział konny Wojska Polskiego w terenie (1920) |
Technika: | olej płótno |
Wymiary: | 60,5 x 83,5 cm 63,5 x 87 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "F. Szewczyk 5/1920" Widoczne zabrudzenie oraz pojedyncze ubytki i spękania malatury. |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 3200 zł |
LOT 19 | ID: 039019 |
FARBISZ Kasjan (pseud. J. Borus) BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Odwilż (Powrót o zachodzie słońca) (za A. Wieruszem-Kowalskim) |
Technika: | akwarela, papier |
Wymiary: | 33 x 47 cm 46,5 x 60,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "J. Borus" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1700 zł |
LOT 20 | ID: 039020 |
LACHOWICZ Feliks BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bóg dał, Bóg wziął - epizod z zesłania (1919) |
Technika: | akwarela, pastel, papier |
Wymiary: | 23,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout) 40 x 34,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: "FLachowicz | 1919" |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1800 zł |
LOT 21 | ID: 039021 |
DOBROWOLSKI Aleksander BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kobieta w kwiecistej chuście |
Technika: | pastel, papier |
Wymiary: | 49 x 40 cm 59,5 x 51,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "A. Dobrowolski" Na papierze widoczne ślady foxingu (?). Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 22 | ID: 039022 |
WYCZÓŁKOWSKI Leon BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół Dominikanów w Lublinie z teki "Lublin" (1918-1919) |
Technika: | litografia, papier chiński naklejony na karton, tektura |
Wymiary: | 34,5 x 25,5 cm (wymiary grafiki) 61 x 49 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany ołówkiem p.d.: "LWyczół"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 23 | ID: 039023 |
PRONASZKO Zbigniew BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z drzewami i kościołem św. Józefa w Wadowicach |
Wymiary: | 34 x 49 cm (w świetle passe-partout) 50,5 x 64,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "z. pronaszko" Opisany ołówkiem na odwrocie: "Z.E. Nr 5. Pejzaż z drzewami Zbigniew Pronaszko" OPIS PRACY: W dorobku Zbigniewa Pronaszki odnaleźć można wiele prac o charakterze pejzażowym, najczęściej ukazują one osadzone w letniej scenerii wiejskie krajobrazy. Warto zauważyć, że w pejzażach artysta chętnie wykorzystywał właśnie technikę akwareli. Prezentowana praca przedstawia kościół przy klasztorze Karmelitów Bosych w Wadowicach, na co wskazują zarówno bryła budynku, jak i jej charakterystyczne otwory okienne. Widoki z Wadowic i okolic tego miasta wielokrotnie powracały w malarstwie Zbigniewa Pronaszki. W oferowanej akwareli formistyczne podejście do formy łączy się z subtelną gamą kolorystyczną. Na duże plamy barwne nałożone zostały drobne pociągnięcia pędzla. Zabieg ten buduje głębię i wpływa na walory dekoracyjne kompozycji. Artysta w znamienny dla siebie sposób przetworzył istniejącą przestrzeń w poetycki i pełen wyciszenia lokalny krajobraz. |
LOT 24 | ID: 039024 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół św. Anny w Krakowie (1938) |
Wymiary: | 61,5 x 80,5 cm 81 x 100 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "A. K[nieczytelne]ski Kraków 1938" Akwarela stanowi kopię kompozycji Aleksandra Gryglewskiego opublikowanej w "Tygodniku Illustrowanym" (nr 49, 1868, seria II, t. II, s. 269). Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 25 | ID: 039025 |
BATYCKI Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wawel - Kurza Stopka (1960) |
Wymiary: | 70 x 50 cm 74 x 54 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "ABatycki | 1960"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 26 | ID: 039026 |
FABIJAŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół św. Wojciecha w Krakowie |
Wymiary: | 49 x 30 cm 66 x 47 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "St. Fabijański" Na odwrocie fragment pieczęci krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz. |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 5500 zł |
LOT 27 | ID: 039027 |
SAJDAK Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Rynek Główny w Krakowie |
Wymiary: | 28 x 38 cm (w świetle passe-partout) 50 x 60 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "H. Sajdak" Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 28 | ID: 039028 |
SAJDAK Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Widok na klasztor Norbertanek w Krakowie |
Technika: | olej, karton |
Wymiary: | 27,5 x 38 cm (w świetle passe-partout) 47 x 57,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "H. Sajdak" |
Cena wywoławcza: | 1400 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |
LOT 29 | ID: 039029 |
LIS Feliks BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Chatka przy skałach w Ojcowie |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 54,5 x 46 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "F Lis" Opisany na odwrocie: "CHATKA | PRZY SKAŁACH | W OJCOWIE. | - Feliks Lis | KRAKÓW" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 30 | ID: 039030 |
PACIOREK Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż podkrakowski (1941) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 26,5 x 31,7 cm (w świetle oprawy) 38 x 43,2 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "St. Paciorek 941" |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 31 | ID: 039031 |
KORECKI Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zimowa noc |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 25 x 35 cm 42 x 51 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "WIKTOR KORECKI." |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 3200 zł |
LOT 32 | ID: 039032 |
STAŃKO Michał BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż górski |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 50 x 70 cm 68 x 89 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "M. Stańko" |
Cena wywoławcza: | 3800 zł |
Cena uzyskana: | 3800 zł |
LOT 33 | ID: 039033 |
FILIPKIEWICZ Mieczysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zima w górach |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 49 x 68 cm 66 x 85 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ" Widoczne wybrzuszenie podłoża. |
LOT 34 | ID: 039034 |
RADZIEJOWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Giewont |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 24 x 31 cm 33 x 40,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "St. Radziejowski" Opisany na odwrocie: "Giewont | St. Radziejowski" |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 4400 zł |
LOT 35 | ID: 039035 |
AUGUSTYNOWICZ Aleksander BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Góral |
Wymiary: | 46,5 x 34,5 cm 55 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Augustynowicz" Dedykacja autorska p.d. |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
LOT 36 | ID: 039036 |
ĆWIKLIŃSKI Zefiryn BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Limba w Tatrach (1929) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 35 x 30,5 cm 45,5 x 42 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Z. ĆWIKLIŃSKI | 1929" |
Cena wywoławcza: | 2200 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 37 | ID: 039037 |
WADOWSKI Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Hala Gąsienicowa |
Technika: | akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 30 x 43,7 cm 42 x 55,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "A. Wadowski | Hala Gąsienicowa" W lewym dolnym narożniku widoczna sucha pieczęć producenta papieru Schoellershammer. |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
LOT 38 | ID: 039038 |
NIETHE Eugen BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wodospad w Weissbach |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 55 x 41 cm 75 x 62 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Eug Niethe" Opisany na odwrocie: "Weissbachfall" Obraz po konserwacji. |
Cena wywoławcza: | 4600 zł |
Cena uzyskana: | 4600 zł |
LOT 39 | ID: 039039 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Madonna |
Technika: | olej, płótno dublowane |
Wymiary: | 54 x 43 cm 75,5 x 64,5 cm (z oprawą) |
Cena wywoławcza: | 2600 zł |
Cena uzyskana: | 5500 zł |
LOT 40 | ID: 039040 |
KASPAR Paul BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wiedeń - widok na Reichsratsstraße (1924) |
Technika: | akwarela, gwasz, papier |
Wymiary: | 12,7 x 26,4 cm 27,5 x 38 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Paul Kaspar 1924. II."
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 41 | ID: 039041 |
TOBIASZ Mieczysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół Bożego Ciała we Lwowie |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 29 x 23,3 cm 38 x 31,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Mieczysław Tobiasz" |
LOT 42 | ID: 039042 |
JÓZEFOWICZ T. BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z bieloną chatą |
Wymiary: | 18 x 28 cm (w świetle passe-partout) 37,5 x 46 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "T. Józefowicz" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 43 | ID: 039043 |
GIBIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Jesień - przed kościołem |
Wymiary: | 35 x 49,5 cm 50 x 64 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "S. Gibiński" |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 44 | ID: 039044 |
KRAŚNIK Zdzisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z kościołem |
Wymiary: | 75,5 x 54 cm (w świetle passe-partout) 96,5 x 74,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Z. Kraśnik"
LOT 45 | ID: 039045 |
ZITZMAN Franciszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Chrystus Król (1934) |
Technika: | olej, tektura naklejona na płytę |
Wymiary: | 50 x 35,5 cm 52,5 x 38,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Na odwrocie dedykacja Jerzego Zitzmana, syna artysty, z 1987 roku.
W dolnej części obrazu widoczny ślad po przełamaniu podłoża. |
LOT 46 | ID: 039046 |
CYBULSKI Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wnętrze kościoła (1923) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 15,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout) 33,5 x 38,5 cm (cz oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany śr.d.: "T. Cybulski 923" Dedykacja autorska l.d. |
LOT 47 | ID: 039047 |
ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bukiet róż |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 18 x 23,7 cm 24,5 x 30,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Zofia Albinowska" |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
LOT 48 | ID: 039048 |
CZAJKOWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bukiet łubinu (1910) |
Wymiary: | 82 x 71 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "STANISŁAW CZAJKOWSKI 1910" Widoczne zabrudzenie malatury. |
LOT 49 | ID: 039049 |
SZCZERBIŃSKI Marian BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura z mimozami i białą filiżanką |
Technika: | pastel, gwasz, tektura |
Wymiary: | 35 x 50 cm 48 x 64 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "MSZCZERBIŃSKI" |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 4400 zł |
LOT 50 | ID: 039050 |
WYPYCHOWSKI Romuald BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bukiet piwonii |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 50 cm 78 x 63 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "RWypychowski" Na odwrocie fragment metki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
LOT 51 | ID: 039051 |
Tytuł: | Żonkile |
Wymiary: | 56 x 42 cm 63,5 x 50 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "RWypychowski"
LOT 52 | ID: 039052 |
DZIELIŃSKI Jan Kazimierz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Żółte róże |
Technika: | olej, płótno naklejone na tekturę |
Wymiary: | 47 x 38,8 cm 53 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "K. Dzieliński"
LOT 53 | ID: 039053 |
KARPIŃSKI Alfons BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Akt z papierosem (1912) |
Technika: | akwatinta, papier |
Wymiary: | 12,8 x 17,8 cm (wymiary grafiki) 22,5 x 29 cm (arkusz) 25,5 x 33,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "A. Karpiński Paryż - 1912 -" Przy dolnej krawędzi widoczny ślad po zalaniu podłoża. |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 4800 zł |
LOT 54 | ID: 039054 |
ŻURAWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Śpiąca |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 50 cm 73,5 x 58 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.g.: "St. Żurawski" |
Cena wywoławcza: | 6500 zł |
Cena uzyskana: | 8500 zł |
LOT 55 | ID: 039055 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Odaliska |
Technika: | węgiel, papier |
Wymiary: | 30 x 44 cm (w świetle passe-partout) 45 x 58 cm (z passe-partout) |
Uwagi: | Na papierze filigran z herbem z kaduceuszem, kapeluszem ze skrzydłami oraz literami "C" oraz "F". |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |
LOT 56 | ID: 039056 |
Tytuł: | Akt grecki (pod okiem Jeana-Léona Gérôme'a) (XIX/XX w.) |
Technika: | ołówek, papier |
Wymiary: | 58,5 x 28,3 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d. monogramem "WH" Opisany na odwrocie: "L'école de beaux arts | á Paris | chez Lêon Gerome | WH" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie rysunku] |
LOT 57 | ID: 039057 |
Tytuł: | Aniołowie w uścisku (Ja i Pronaszko) |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 20 x 15,7 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d. monogramem "WH" Opisany ołówkiem śr.d.: "Ja | Pronaszko" Na odwrocie szkic sceny figuralnej o charakterze symbolicznym. Widoczny ubytek papieru o szerokości ok. 0,3 cm przy prawej krawędzi (p.śr.) oraz niewielki ubytek podłoża (l.śr.) o wymiarach ok. 0,2 x 0,3 cm. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie rysunku] |
LOT 58 | ID: 039058 |
LASZENKO Aleksander BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zaloty (1936) |
Technika: | drzeworyt barwny, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 40,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout) 64 x 45 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany ołówkiem l.d.: "A Laszenko" Opisany ołówkiem p.d.: "drzeworyt 1936r" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
LOT 59 | ID: 039059 |
Tytuł: | Beduin (1933) |
Wymiary: | 41 x 46,5 cm (w świetle passe-partout) 71,5 x 66 cm ( z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany ołówkiem l.d.: "A. Laszenko" Opisany ołówkiem p.d.: "drzeworyt 1933." |
Cena wywoławcza: | 1100 zł |
Cena uzyskana: | 1400 zł |
LOT 60 | ID: 039060 |
POCHWALSKI Józef Mikołaj BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Scena orientalna - powrót od studni (1929) |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 35 x 25 cm 38,8 x 29 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Józef Pochwalski. 1929" Widoczne zabrudzenie malatury. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 61 | ID: 039061 |
Tytuł: | Portret kobiety w koralach (1920) |
Technika: | ołówek, papier |
Wymiary: | 26 x 19 cm 27 x 19,8 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "19JP20. | Poznań" Widoczne dwa przetargania papieru (śr.g.). Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie rysunku] |
LOT 62 | ID: 039062 |
LACHUR Maciej BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Góral z Beskidu Śląskiego (1958) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 80 x 69,5 cm 88,5 x 78,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "M. LACHUR 58" |
LOT 63 | ID: 039063 |
LACHUR Maciej BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W kuchennej izbie (1958) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 80 cm 75,5 x 85,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "M. LACHUR 58" Lokalnie widoczne pojedyncze ubytki malatury. |
LOT 64 | ID: 039064 |
WOJNARSKI Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Portret Tadeusza Stryjeńskiego (wg obrazu Jacka Malczewskiego) |
Technika: | mezzotinta, papier |
Wymiary: | 16,5 x 18,5 cm (wymiary grafiki) 28,5 x 36 cm (wymiary arkusza) 31 x 38,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany na płycie p.d.: "WOJNARSKI JAN SCULPSIT" Opisany na płycie l.d.: "MALCZEWSKI JACEK PINXIT 1913." |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 65 | ID: 039065 |
Tytuł: | W zasłuchaniu |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 60,5 x 40 cm 66,5 x 46 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Wlastimil Hofman" |
Cena wywoławcza: | 6500 zł |
Cena uzyskana: | 7500 zł |
LOT 66 | ID: 039066 |
Tytuł: | Rachunek sumienia |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 60,5 x 80,5 cm 67,5 x 87,5 cm (z oprawą) |
Cena wywoławcza: | 7000 zł |
Cena uzyskana: | 7000 zł |
LOT 67 | ID: 039067 |
Tytuł: | Pejzaż zimowy (1968) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 60,5 x 40,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.g.: "Wlastimil | Hofman | 1968" |
LOT 68 | ID: 039068 |
JÓZEFOWICZ Julian BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Starzec z lirą |
Technika: | pastel, tektura |
Wymiary: | 70 x 50 cm 87,5 x 67 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "J. Józefowicz" Na odwrocie metka Salonu Sztuk Pięknych we Lwowie z 1936 roku. |
Cena wywoławcza: | 2200 zł |
Cena uzyskana: | 2200 zł |
LOT 69 | ID: 039069 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Lirnik huculski |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 45 x 34,5 cm 53,5 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d. [sygnatura słabo widoczna, nieczytelna] Widoczne zabrudzenie malatury. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 70 | ID: 039070 |
BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Mila (1946) |
Technika: | olej, karton |
Wymiary: | 24 x 19 cm (w świetle passe-partout) 44 x 38 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "jMBrzeski | 46" Praca jest reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Janusz Marja Brzeski (1907-1957) rysunki i obrazy (Kraków; s. 75). PROWENIENCJA: - zakup od rodziny artysty, - kolekcja Jerzego Kurczyny. |
Cena wywoławcza: | 3800 zł |
Cena uzyskana: | 4200 zł |
LOT 71 | ID: 039071 |
Tytuł: | Martwa natura z portretem antycznym (1940) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 58 x 39 cm 62 x 42,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.g.: "jMBrzeski | 940" PROWENIENCJA: - kolekcja Andrzeja Wierzchowskiego, - kolekcja prywatna. |
Cena wywoławcza: | 3600 zł |
Cena uzyskana: | 4800 zł |
LOT 72 | ID: 039072 |
Tytuł: | Ku zwycięstwu - martwa natura wojskowa |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 12,5 x 18 cm 33 x 40,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.śr.: "j" PROWENIENCJA: - kolekcja Andrzeja Wierzchowskiego, - kolekcja prywatna. |
LOT 73 | ID: 039073 |
Tytuł: | Zwierzęca natura |
Technika: | tusz, ołówek, papier |
Wymiary: | 22 x 18 cm 42,5 x 33 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.śr.: "jMB" PROWENIENCJA: - kolekcja Andrzeja Wierzchowskiego, - kolekcja prywatna. |
LOT 74 | ID: 039074 |
CHROMY Bronisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Anioł |
Technika: | brąz patynowany, kamień |
Wymiary: | 37 x 21 x 16 cm |
Uwagi: | Sygnowany na podstawie: "B. CHROMY"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 75 | ID: 039075 |
Tytuł: | Konik morski |
Technika: | aluminium |
Wymiary: | 48 x 19 x 13,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany w środkowej części: "B. CHROMY" |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |
LOT 76 | ID: 039076 |
Tytuł: | Zestaw dwóch medali pamiątkowych z Festiwalu Filmów Krótkometrażowych |
Technika: | brąz patynowany |
Wymiary: | szczegóły w uwagach poniżej |
Uwagi: | 1. "Medal pamiątkowy XXV-lecia OFFK w Krakowie" Wymiary: 10 cm (średnica) Sygnowany na rancie: "B. CHROMY" Opisany na awersie: "XXV-LECIE OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH W KRAKOWIE" 2. "Medal pamiątkowy XXVI MFFK w Krakowie" (1989) Wymiary: 12 cm (średnica) Sygnowany na rancie: "B. CHROMY" Opisany na awersie: "XXVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH - KRAKÓW - 1989" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie medali] |
LOT 77 | ID: 039077 |
Tytuł: | Plakieta z legendą o smoku wawelskim |
Technika: | brąz patynowany |
Wymiary: | 20 x 21 x 3 cm |
Cena wywoławcza: | 1100 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 78 | ID: 039078 |
KSIĄŻEK Bolesław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kinkiet z motywem florystycznym |
Technika: | ceramika szkliwiona |
Wymiary: | 36,5 x 23,5 x 7,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany śr.d. monogramem "KB" |
LOT 79 | ID: 039079 |
GRYGNY Władysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Niepożądana obecność (1990) |
Technika: | technika własna, płyta |
Wymiary: | 71,5 x 50 cm |
Uwagi: | Opisany i sygnowany na odwrocie: "[nieczytelne] | 23 XI 90r | GRYGNY"
LOT 80 | ID: 039080 |
Tytuł: | Notatki filozoficzno-geometryczne (zestaw dwóch prac) |
Technika: | długopis, tusz, collage, papier |
Wymiary: | 29,7 x 21 cm (każdy) |
Uwagi: | 1. "Papryka w zupie ugotowana nadaje jej smak fasolki szparagowej" Sygnowany i opisany śr.g. Opisany śr.d. 2. "PS. Na Poczcie Głównej w Katowicach odmówiono mi już niejednokrotnie" Sygnowany i opisany śr.d. Opisany śr.g. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie rysunków] |
LOT 81 | ID: 039081 |
MONSIEL Edmund BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wizja |
Technika: | ołówek, papier |
Wymiary: | 28,5 x 20,5 cm 32,4 x 23,4 cm (z oprawą) |
Uwagi: |
PROWENIENCJA: - kolekcja rodziny artysty. |
LOT 82 | ID: 039082 |
WALCZAK Zdzisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Matka Boska z Dzieciątkiem |
Technika: | malarstwo na szkle |
Wymiary: | 23,7 x 16,5 cm (w świetle oprawy) 28,5 x 20,5 cm ( z oprawą) |
Uwagi: | Opisany na odwrocie: "Zdzisław Walczak | Zakopane" |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 1500 zł |
LOT 83 | ID: 039083 |
RUDOWICZ Teresa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Madonny (zestaw czterech prac) |
Technika: | akwarela, gwasz, tusz, pastel, papier |
Uwagi: | 1. "Madonna w koronie" Technika: akwarela, tusz, technika mieszana, papier Wymiary: 13,7 x 10,3 cm Sygnowany ołówkiem p.d.: "T. Rudowicz" Na odwrocie opis autorski z życzeniami. 2. "Madonna z Dzieciątkiem" Technika: akwarela, tusz, pastel, papier Wymiary: 15,2 x 11,5 cm Sygnowany p.d.: "T. Rudowicz" 3. "Eleusa" Technika: pastel, akwarela, flamaster, papier Wymiary: 17 x 12,7 cm Sygnowany p.d.: "T. Rudowicz" 4. "Figura Madonny" Technika: akwarela, gwasz, papier Wymiary: 11,7 x 10,5 cm Sygnowany kredką p.d.: "T. Rudowicz" Przy lewej krawędzi dedykacja autorska. Na odwrocie opis autorski z życzeniami. |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
LOT 84 | ID: 039084 |
RUDOWICZ Teresa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Twarz Chrystusa - zestaw dwóch prac (1986-1987) |
Technika: | akwarela, pastel, flamaster, papier |
Uwagi: | 1. Głowa Chrystusa (1987) Technika: akwarela, pastel, flamaster, papier Wymiary: 18 x 15 cm Sygnowany p.d.: "T. Rudowicz" Datowany l.d.: "87 r" 2. "Twarz Ukrzyżowanego" (1986) Technika: akwarela, pastel, papier Wymiary: 16 x 12 cm Sygnowany i datowany śr.d.: "86 r T. Rudowicz" |
LOT 86 | ID: 039086 |
Tytuł: | Zaczarowana dorożka (1970) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 61 cm 65 x 75,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Potrzebowski | 70" |
Cena wywoławcza: | 5500 zł |
Cena uzyskana: | 8000 zł |
LOT 87 | ID: 039087 |
TARANCZEWSKI Wacław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Owoce na krześle |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 96,5 x 77,5 cm 100,5 x 82 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "T" Na odwrocie metka Muzeum Wielkopolskiego w Poznaniu z Wystawy Zbiorowej Wacława Taranczewskiego (listopad 1949) oraz fragment innej metki z opisem obrazu. |
Cena wywoławcza: | 4800 zł |
Cena uzyskana: | 4800 zł |
LOT 88 | ID: 039088 |
SOBEL Judyta BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura z rudym kotem |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 60,5 x 50,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "J. SOBEL" |
LOT 89 | ID: 039089 |
KISLING Mojżesz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bukiet (lwie paszcze) |
Technika: | litografia, papier, ed. 73/150 |
Wymiary: | 56,5 x 38,5 cm (wymiary grafiki) 74,5 x 54,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Opisana ołówkiem p.d. przez syna artysty: "Jean Kisling" Sucha pieczęć "ATELIER | KISLING" p.d. Opisana ołówkiem l.d.: "73/150" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
LOT 90 | ID: 039090 |
DALI Salvador BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Leda Atomica |
Technika: | litografia, papier, ed. 37/300 |
Wymiary: | 58 x 43 cm (wymiary grafiki) 76 x 55 cm (wymiary arkusza) 79 x 58,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana ołówkiem p.d.: "Dali" Opisana ołówkiem l.d.: "37/300" Grafika opatrzona suchą pieczęcią artysty (l.d.). |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 4000 zł |
LOT 91 | ID: 039091 |
LACHUR Maciej BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Akt kobiecy nad jeziorem (1957) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 89,5 x 79,5 cm 96,5 x 86,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "M. LACHUR BIELSKO 1957" Widoczne pojedyncze ubytki malatury w środkowej części obrazu (w partii pleców modelki, po lewej stronie). |
Cena uzyskana: | 12000 zł |
LOT 92 | ID: 039092 |
WIĘCKOWSKA Maria BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Chłopiec (Jędrek) (1965) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 54 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Maria Więckowska 1965"
LOT 93 | ID: 039093 |
Tytuł: | Troska (1963) |
Technika: | technika własna, karton |
Wymiary: | 50 x 34,3 cm 55 x 38,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Maria Więckowska 63" |
Cena wywoławcza: | 3400 zł |
Cena uzyskana: | 3400 zł |
LOT 94 | ID: 039094 |
WÓJTOWICZ Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Złotowłosa |
Technika: | technika własna, kreda olejna, tektura |
Wymiary: | 14 x 9 cm 23 x 17,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "S. Wójtowicz" Datowany p.d.: "950" |
Cena wywoławcza: | 1100 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 95 | ID: 039095 |
Tytuł: | Panna Młoda (1967) |
Technika: | linoryt, papier, ed. 10/50 |
Wymiary: | 17 x 13 cm (wymiary grafiki) 22 x 16,5 cm (w świetle passe-partout) 37,7 x 31 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany ołówkiem p.d.: "S. Wójtowicz" Opisany ołówkiem l.d.: "ep. d’artiste "Panna Młoda" | 10/50 1967 (Żona)" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
LOT 96 | ID: 039096 |
TARASIN Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Autoportret - profil (1990) |
Technika: | serigrafia, papier |
Wymiary: | 36 x 27 cm (wymiary grafiki) 40 x 29,5 cm (wymiary arkusza) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "JTarasin 90" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1500 zł |
LOT 97 | ID: 039097 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pierwszy śnieg (1998) |
Technika: | pastel, gwasz, papier |
Wymiary: | 67 x 99,5 cm 75,5 x 108 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Wiktor Zin | 1998" OPIS PRACY: Wiktor Zin, poza tym, że znakomicie rysował architekturę, był również świetnym pejzażystą. W swoich pracach o tematyce krajobrazowej najczęściej wykorzystywał pastel, rzadziej akwarelę, a niekiedy łączył techniki - jak w prezentowanym obrazie - by podkreślić pewne elementy. Tutaj artysta pociągnął gwaszem miejsca, w których warstwa śniegu miała być najgrubsza. Oferowany wielkoformatowy obraz trafnie oddaje panoramę pola pokrytego pierwszym śniegiem, z widocznymi źdźbłami traw przebijającymi się przez tę delikatną pokrywę. Horyzontalny pejzaż z majaczącym w tle zagajnikiem i zarysami chat przecinają wertykalnie linie miedz oraz odciśnięty na świeżym śniegu ślad kół wozu. Warto zwrócić uwagę na wąską, działającą kojąco kolorystykę, zamkniętą właściwie w odcieniach błękitu, szarości i brązów, z mistrzowskim wykorzystaniem celowo prześwitującej między pastelem popielatej barwy papieru. Obraz Wiktora Zina "Pierwszy śnieg" (1998) stanowi malarską formę poetyckiego zachwytu nad polskim pejzażem. |
Cena wywoławcza: | 10000 zł |
Cena uzyskana: | 12000 zł |
LOT 98 | ID: 039098 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Brama wieżowa |
Technika: | węgiel, papier |
Wymiary: | 71 x 49,5 cm 73,5 x 52,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Wiktor Zin" PROWENIENCJA: - dar od artysty, - kolekcja prywatna. |
Cena wywoławcza: | 3600 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 99 | ID: 039099 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Lapidarium |
Technika: | tusz, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 30,5 x 48 cm 33 x 50,2 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Wiktor Zin" Przy krawędziach miejscami widoczne ślady zmarszczenia papieru. W prawym górnym narożniku widoczny ślad po zagięciu, w prawym dolnym narożniku widoczny ślad po naderwaniu papierowego podłoża. |
LOT 100 | ID: 039100 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Na łodzi |
Technika: | węgiel, papier |
Wymiary: | 49 x 71 cm 52 x 74 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Wiktor Zin"
PROWENIENCJA: - dar od artysty, - kolekcja prywatna. |
LOT 101 | ID: 039101 |
KOŁPANOWICZ Marcin BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Katedra (2002) |
Technika: | pastel, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 81,5 x 68 cm 101 x 89 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Marcin | Kołpanowicz | 2002" |
LOT 102 | ID: 039102 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kraków - widok na Plac Mariacki i Rynek Główny |
Technika: | inkografia, papier, ed. 5/25A |
Wymiary: | 27 x 33,5 cm (wymiary grafiki) 42 x 48 cm (wymiary arkusza) 45,5 x 51,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana ołówkiem p.d.: "EDwurnik" Opisana ołówkiem l.d.: "5/25A" |
Cena wywoławcza: | 5000 zł |
Cena uzyskana: | 6500 zł |
LOT 103 | ID: 039103 |
GERLACH Eugeniusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Katedra Wawelska w świetle zachodzącego słońca |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 68 x 48 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "EGerlach" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1300 zł |
LOT 104 | ID: 039104 |
Tytuł: | Pałac Sztuki w Krakowie |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 69,5 x 50 cm |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1300 zł |
LOT 105 | ID: 039105 |
PAPROCKI Ryho BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kraków - kościół NMP i Sukiennice (1988) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 45,5 x 46 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Rycho’988" Opisany na odwrocie: "KRAKÓW | K. NMP i Sukiennice | 1988 olej | CYKL - 5 obr. 46 x 46 | Rycho Paprocki" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 106 | ID: 039106 |
KUSKOWSKI Kamil BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Cracovia (2004) z cyklu "Barwy klubowe" |
Technika: | akryl, płótno |
Wymiary: | 38 x 30 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "KAMIL KUSKOWSKI | CRACOVIA | 2004, 38 x 30 cm." |
LOT 107 | ID: 039107 |
LIPEŻ Romana BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W parku (1977) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 41 x 40,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i p.d.: "Lipeż 1977" |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
LOT 108 | ID: 039108 |
ZACHAREWICZ Witold BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 27 x 35 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Zachar"
LOT 109 | ID: 039109 |
Tytuł: | Pejzaż wsi polskiej (1979) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 54,5 x 73 cm 54,5 x 83 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ST. WÓJTOWICZ 1979." |
LOT 110 | ID: 039110 |
Tytuł: | Ptak (1980) |
Technika: | technika własna, kreda olejna, karton |
Wymiary: | 19,5 x 29 cm 22,8 x 32,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "S. Wójtowicz 80" Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 111 | ID: 039111 |
NARKIEWICZ Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Autoportret - muchomor (1997) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 50 x 40 cm (z oprawą autorską) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Edward.97" Na odwrocie odręczna metka autorska z opisem obrazu. |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |
LOT 112 | ID: 039112 |
SUDER Stanisław Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Palacz |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 14 x 9 cm (w świetle oprawy) 17 x 12 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "S.J. Suder" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1400 zł |
LOT 113 | ID: 039113 |
Tytuł: | Kocia sprawa |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 21 x 15 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "S.J. Suder" Na odwrocie metka-certyfikat autorski z sygnaturą artysty oraz odciskiem kciuka. |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 114 | ID: 039114 |
Tytuł: | Irysy |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy) 39,5 x 30,3 cm (z oprawą) |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 1300 zł |
LOT 115 | ID: 039115 |
ADAMCZYK Józef BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Taniec II |
Wymiary: | 30,5 x 20,8 cm (w świetle passe-partout) 51 x 40 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "JÓZEF ADAMCZYK | TANIEC II" W partii końskiej grzywy widoczne spękanie malatury. |
Cena wywoławcza: | 1300 zł |
Cena uzyskana: | 1300 zł |
LOT 116 | ID: 039116 |
JAKUBCZYK Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Cyganka (2017) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 64,5 x 50 cm 71 x 56,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ST. JAKUBCZYK 2017"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 117 | ID: 039117 |
Tytuł: | Arab (2017) |
Technika: | olej, tektura |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "ST. JAKUBCZYK 2017."
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 118 | ID: 039118 |
OLBIŃSKI Rafał BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Akty/Nudes - album z reprodukcjami prac oraz tekstami na temat twórczości artysty |
Technika: | ed. 158; liczba stron: 135; wydawnictwo BOSZart, Olszanica 2020 |
Wymiary: | 31 x 24,5 x 2 cm |
Uwagi: | Sygnowany na stronie tytułowej: "Olbiński" Numerowany na stronie tytułowej: "158" Album należy do edycji kolekcjonerskiej w limitowanym nakładzie 200 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy. Licytacja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia "Psi Azyl u Żanety" zajmującego się pomocą psom bezdomnym. W przypadku tej pozycji nie będzie doliczana opłata aukcyjna. |
Cena wywoławcza: | 100 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
O aukcji
XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki
Do zapoznania się z ofertą sierpniowej XXXIX Aukcji Dzieł Sztuki Krakowski Dom Aukcyjny® zaprasza kolekcjonerów malarstwa XIX, XX i XXI wieku. Katalog aukcji obejmuje blisko 120 dzieł sztuki dawnej oraz współczesnej, głównie prace polskich artystów.
Wystawa dzieł sztuki
Wszystkie obiekty z katalogu można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej prezentowanej w dniach od 13 do 27 sierpnia 2024 roku w Krakowskim Domu Aukcyjnym [ul. Starowiślna 14 - Kraków] od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.
Jeśli życzą sobie Państwo więcej zdjęć obiektów, zapraszamy do kontaktu.
Przebieg aukcji
XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki odbędzie się z udziałem publiczności, 27 sierpnia 2024 roku o godzinie 18.30 w siedzibie Krakowskiego Domu Aukcyjnego - ul. Starowiślna 14, Kraków. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 18.00.
W razie pytań dotyczących udziału w aukcji zapraszamy do kontaktu.
Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w Warszawie.
licytacja live na onebid.pl
katalog i licytacja live na portalu