TUŹNIK Andrzej

Andrzej Tuźnik - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Andrzeja Tuźnika. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Andrzeja Tuźnika na aukcję [kontakt]

TUŹNIK Andrzej
TUŹNIK AndrzejTUŹNIK AndrzejTUŹNIK Andrzej
Tytuł:Carro azul (2016)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 80 cm
68 x 87,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "A"
Opisany na odwrocie: "A’2016"
Na odwrocie dwie pieczątki autorskie.

ANDRZEJ TUŹNIK

Andrzej Tuźnik urodził się w 1974 roku w Puławach. Studiował malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dyplom uzyskał w 2000 roku w pracowni Walentego Wróblewskiego. Jego praca dyplomowa została nagrodzona Wyróżnieniem Dziekańskim. Artysta był kilkukrotnie wyróżniany za swoją sztukę, m.in. otrzymał stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury (2022).

Od końca lat 90. do 2005 roku Andrzej Tuźnik był plastykiem Państwowego Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. Następnie wyjechał na północ i związał się z Trójmiastem, obecnie pracuje na stanowisku grafika w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym.

Andrzej Tuźnik jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Malarz pokazywał swoje prace na blisko dziesięciu wystawach indywidualnych, głównie w Gdańsku, ale także w Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy, eksponował również na pokazach zbiorowych, m.in. na Zamku Lubelskim i w Art Museum w Malmö.

Malarstwo Andrzeja Tuźnika

W swoim malarstwie Andrzej Tuźnik przedstawia codzienne sytuacje, zwykle pojedynczych bohaterów ukazywanych w kontekście ogromu otaczającego ich miasta lub natury, otoczenie jest najczęściej przedstawiane podczas słonecznego dnia. Niekiedy postacie ludzkie zastępowane są przez środki transportu - samochody, łodzie, rowery, obiekty te niekiedy też występują w ożywionych obecnością człowieka kompozycjach. Gamę kolorystyczną prac artysta opiera zwykle na odcieniach błękitu i szarości przełamywanych mocnymi akcentami ciepłych barw - czerwieni, oranżu lub żółcieni.
W sztuce Andrzeja Tuźnika wyczuwalne są echa estetyki pop-artu.

Przyjmujemy obrazy Andrzeja Tuźnika na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Andrzeja Tuźnika.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Andrzeja Tuźnika, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Andrzeja Tuźnika w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].