KARPOWICZ-WESTNER  Anna

KARPOWICZ-WESTNER Anna BIOGRAFIA

Dziewczyna z listem (2007)

Technika:olej, płótno
Wymiary:80 x 70 cm
100,5 x 90,5 cm (z oprawą)
Sygnowany l.d.: "A Karpowicz-W"
Sygnowany i opisany na odwrocie: "ANNA KARPOWICZ-WESTNER | Dziewczyna z listem | olej | płótno | 80 x 70 cm | 2007 | AKarpowicz-W."

Głównymi bohaterkami obrazów Anny Karpowicz-Westner są kobiety. Artystka ukazuje postacie na tle pejzażu bądź we wnętrzach - prezentowany obraz "Dziewczyna z listem" (2007) jest w tym kontekście kompozycją bardzo interesującą, gdyż poprzez ukazanie tytułowej sylwetki siedzącej blisko parapetu otwartego na krajobraz okna, łączy w sobie oba rozwiązania. Dzieło zostało namalowane w ciepłej, stonowanej kolorystyce, przełamanej akcentem kwiatów korespondujących z czerwienią ust modelki.
Malarstwo Anny Karpowicz-Westner cechuje geometryzacja kształtów i obecność silnego konturu. Ważną rolę w jej twórczości odgrywa tajemniczy, a zarazem intymny i zmysłowy nastrój towarzyszący zwłaszcza ujmowanym przez malarkę aktom.
W prezentowanej pracy "Dziewczyna z listem" (2007) dostrzec można więc zarówno charakterystyczne dla artystki rozwiązania formalne, jak i kompozycyjne.