BARTKOWSKI Antoni

Antoni Bartkowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Antoniego Bartkowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Antoniego Bartkowskiego na aukcję [kontakt]

BARTKOWSKI Antoni
BARTKOWSKI AntoniBARTKOWSKI Antoni
Tytuł:Anioł Pański (1925)
Technika:olej, tektura
Wymiary:68,5 x 88,5 cm
82 x 102 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Antoni Bartkowski 925"
Sprzedane:XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024)
Cena wywoławcza:1700 zł
Cena uzyskana:2000 zł

ANTONI BARTKOWSKI

Antoni Bartkowski urodził się w 1891 roku w Przemyślu, zmarł w 1974 roku w Krakowie. W latach 1909-1913 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, m.in. w pracowni Teodora Axentowicza. W okresie I wojny światowej służył w Legionach Polskich. Następnie wyjechał do Lwowa, gdzie pracował jako nauczyciel w gimnazjum. Po II wojnie światowej powrócił jednak do Krakowa.

Antoni Bartkowski był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz krakowskiej grupy "Krąg".

Malarstwo Antoniego Bartkowskiego

W swojej sztuce Antoni Bartkowski podejmował różną tematykę, malował weduty Krakowa oraz Lwowa, pejzaże, portrety, sceny rodzajowe z życia wsi oraz Żydów. Niekiedy również wykonywał prace z motywami historycznymi, batalistycznymi, a także martwe natury.

Zajmował się również ilustracją książkową, był poetą.

Antoni Bartkowski - wystawy i kolekcje

Antoni Bartkowski eksponował swoje obrazy na wystawach, np. w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie i na pokazach ZPAP. W 1957 roku w krakowskim CBWA odbyła się indywidualna wystawa prac artysty.

Obrazy Antoniego Bartkowskiego znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Przyjmujemy obrazy Antoniego Bartkowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Antoniego Bartkowskiego
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Antoniego Bartkowskiegozapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Antoniego Bartkowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].