SERWIN Bogusław

SERWIN Bogusław BIOGRAFIA

Mnie nie jest źle, choć pozostałem sam (1929)

Technika:olej, płótno
Wymiary:107 x 102 cm
119,5 x 114,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "B. SERWIN | 1929"
Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz metka z opisem i drugim tytułem obrazu "Gitarzysta".
Lokalne, drobne spękania warstwy malarskiej w partii spodni gitarzysty (śr.d.) oraz zasłony za modelem (l.g.).

Olejny obraz pt. "Gitarzysta" został wymieniony na pozycji nr 55 w katalogu Wystawy Malarstwa i Rzeźby Polskiej zorganizowanej we współpracy Towarzystwa Teatru Polskiego w Cieszynie i Grupy Artystów Krakowskich "Dziesięciu" w marcu 1934 roku w cieszyńskim Gmachu Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego (wyd. nakładem Towarzystwa Teatru Polskiego, Cieszyn 1934, s. 7) i uwzględniony w cenniku obrazów z ekspozycji. Prezentowany na aukcji obraz można próbować utożsamić z dziełem wymienionym we wspomnianym katalogu.

W zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego zachowała się fotografia ukazująca obraz Bogusława Serwina "Mnie nie jest źle, choć pozostałem sam" [źródło: NAC]:

Bogusław Serwin, Mnie nie jest źle, choć pozostałem sam