RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Scena w Wenecji z gondolą |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 20 x 28,5 cm (w świetle) 40,5 x 48 cm (z oprawą) |
| sygnowany l.d.: „B. R-JANOWSKA.” opis pracy: Obraz Bronisławy Rychter-Janowskiej przedstawia krajobraz Wenecji. Na pierwszym planie artystka ujęła kanał z płynącą po nim charakterystyczną wenecką gondolą, w kierunku której po schodach zdąża elegancko ubrana kobieta z dzieckiem. Wybrzeże kanału obudowane jest arkadową architekturą ze ścianami oplecionymi gęstym bluszczem i kwiatami. W oddali widoczne są wysokie drzewa. Praca malowana jest krótkimi pociągnięciami pędzla, z impastowym potraktowaniem partii bujnej roślinności. Gama barwna jest wąska, ogranicza się niemalże do odcieni zieleni i błękitu z akcentami czerwieni i cynobru. | |