RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Pejzaż włoski (1926) |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 20 x 31,7 cm 30,5 x 42,5 cm (wymiary z oprawą) |
| sygn. p.d.: „B. RYCHTER - JANOWSKA. 1926” OPIS PRACY: W twórczości Bronisławy Rychter-Janowskiej dominują pejzaże, które artystka chętnie malowała podczas swoich licznych podróży. Prezentowany obraz przedstawia północnowłoski krajobraz z jeziorem,romańskim kościółkiem oraz bujną, śródziemnomorską roślinnością i wysokimi cyprysami, ukazanymi na tle zachodzącego słońca. W oddali, po lewej stronie kompozycji, widnieją lekkie zarysy górskich szczytów. Nastrojowy „Pejzaż włoski” namalowany został szkicowo, ze znakomitym wyczuciem światła i koloru. | |