RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Wenecja - gondola |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 28,5 x 39,5 cm (w świetle) 49,3 x 59 cm (wymiary z oprawą) |
| sygn. p.d.: „B. RYCHTER-JANOWSKA” OPIS PRACY: Obraz Bronisławy Rychter-Janowskiej przedstawia pejzaż Wenecji z samotną gondolą kierowaną przez odwróconego tyłem do widza gondoliera. W oddali rozciąga się widok na wyspę San Giorgio ze słynną bazyliką San Giorgio Maggiore i odbudowaną w XVIII wieku campanillą. Praca nosi wszelkie cechy stylu Bronisławy Rychter-Janowskiej, malowana jest krótkimi pociągnięciami pędzla, grubą warstwą farby. Pominięcie szczegółów i wrażliwość artystki na światło sprawiła, że obraz odznacza się impresjonistycznym wręcz charakterem przedstawienia. | |