WASILEWSKI Czesław (Zygmuntowicz) BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Cietrzewie |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 31,5 x 43 cm 46,5 x 58,2 cm (wymiary z oprawą) |
| Sygnowany p.d.: “I. Zygmuntowicz” OPIS PRACY: Czesław Wasilewski malował sceny z życia wojska i polowań, portretował również dzikie zwierzęta w ich naturalnych habitatach. Płótno “Cietrzewie” przedstawia parę samców w okresie ich toków. Malarz doskonale zaobserwował zachowanie kogutów i trafnie oddał nastrój i atmosferę wczesnego poranka - obraz pozwala poczuć świeżość powietrza i chłodną wilgoć mgły unoszącej się nad zobrazowaną przez artystę polaną. | |