WASILEWSKI Czesław (Zygmuntowicz)

WASILEWSKI Czesław (Zygmuntowicz) BIOGRAFIA

Cietrzewie

Technika:olej, płótno
Wymiary:31,5 x 43 cm
46,5 x 58,2 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany p.d.: “I. Zygmuntowicz”

Czesław Wasilewski malował sceny z życia wojska i polowań, portretował również dzikie zwierzęta w ich naturalnych habitatach. Płótno “Cietrzewie” przedstawia parę samców w okresie ich toków. Malarz doskonale zaobserwował zachowanie kogutów i trafnie oddał nastrój i atmosferę wczesnego poranka - obraz pozwala poczuć świeżość powietrza i chłodną wilgoć mgły unoszącej się nad zobrazowaną przez artystę polaną.