PIELUCHA Daniel

Daniel Pielucha - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Daniela Pieluchy. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Daniela Pieluchy na aukcję [kontakt]

PIELUCHA Daniel
PIELUCHA DanielPIELUCHA DanielPIELUCHA Daniel
Tytuł:Śpiąca (2017)
Technika:olej, płótno naklejone na płytę
Wymiary:25,5 x 50 cm
40,5 x 65 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "DPielucha"
Opisany na odwrocie: "DPielucha 2017"
Sprzedane:XXXII Aukcja Dzieł Sztuki (25 X 2023)
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:3600 zł

DANIEL PIELUCHA

Daniel Pielucha urodził się 22 maja 1959 roku w Wieluniu. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom pod kierunkiem prof. Jerzego Nowotarskiego na Wydziale Grafiki w Katowicach. Od 1998 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Malarz regularnie bierze udział w najważniejszych plenerach sztuki figuratywnej.

Malarstwo Daniela Pieluchy

Daniel Pielucha uprawia olejne malarstwo sztalugowe, które jest określane mianem "Nadrealizmu Polskiego". Sztuka artysty łączy w sobie elementy symbolizmu i surrealizmu.

Daniel Pielucha szuka w swoim malarstwie cech świadczących o odrębności kultury polskiej. Istotnym zagadnieniem jest dla niego polski pejzaż, który wielokrotnie powraca w różnorodnych kompozycjach. Ludowość polskiej wsi, wierzenia i obyczaje to jedne z wielu podejmowanych przez artystę motywów, w których wyraża swój stosunek do współczesnego świata, niejednokrotnie podejmując treści o charakterze egzystencjalnym.

Daniel Pielucha - wystawy i wyróżnienia

Malarz prezentował swoje prace na licznych wystawach indywidualnych (Warszawa, Wrocław, Katowice, Lublin, Gdańsk) i zbiorowych (Astana, Berlin, Meksyk, Nowy Jork, Stambuł, Sztokholm).

W 2018 roku artysta został uhonorowany odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Przyjmujemy obrazy Daniela Pieluchy na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Daniela Pieluchy.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Daniela Pieluchy, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Daniela Pieluchy w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].