Tychy (1983)

Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 105 cm
105,5 x 110,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "TYCHY E. DWURNIK 83 | Podróże autostopem NR IX - 233 – 835" Autorski opis na odwrocie: "1983 | E.DWURNIK | NR IX – 234 – 836"
opis pracy:
Obraz „Tychy” jest częścią cyklu „Podróże autostopem”, będącego swoistym znakiem rozpoznawczym Edwarda Dwurnika. Artysta ukazywał w nim z ptasiej perspektywy polskie i europejskie miasta, próbując jak najlepiej oddać charakter obrazowanego miejsca. Dwurnik zasiedlał „swoje miasta” scenami rodzajowymi, często z elementami będącymi komentarzem współczesnej mu sytuacji politycznej. W mieście „Tychy” na uliczkach rozciągających się pomiędzy szczegółowo ukazanymi budynkami, artysta przedstawił m.in. rozmawiające ze sobą pary, mężczyznę wyprowadzającego psa i scenę milicyjnej interwencji.

Zobacz inne prace artysty (link)