Kraków (1993) z cyklu IX "Podróże autostopem"

Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:97 x 146 cm
107 x 156,5 cm (wymiary z oprawą)
sygnowany p.d.: "93 E. Dwurnik"
Opis autorski na odwrocie p.g.: "1993 | E. DWURNIK | 1921 KRAKÓW IX 659"

opis pracy:
Obraz Edwarda Dwurnika ukazuje widok z lotu ptaka na Rynek krakowski od strony Placu Mariackiego i ul. Siennej. Artysta ujął architekturę z charakterystycznym dla swojej twórczości, syntetycznym uproszczeniem formy. Praca utrzymana jest w odcieniach błękitu. Ciekawe w perspektywie innych płócien malarza jest ukazanie wyłącznie architektury Krakowa, z pominięciem postaci. Obraz należy do cyklu „Podróże autostopem”, w którym artysta przedstawiał widoki różnych miast i miasteczek.

Zobacz inne prace artysty (link)