Rajski ogród (2006)

Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:120 x 280 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie: "2006 | E. DWURNIK | RAJSKI OGRÓD | NR: XXIII-191-3466"

Sztuka Edwarda Dwurnika z lat dwutysięcznych kojarzona jest przede wszystkim z pracami będącymi widokami miast, malarskimi satyrycznymi komentarzami współczesnych realiów, a także ikonicznymi przedstawieniami tulipanów i kontrabasistów. Prezentowany obraz ma z kolei charakter czysto pejzażowy. Kompozycja zarówno swoim tematem, jak i rozmiarami (120 x 280 cm) stanowi interesujący przykład twórczości tego artysty.
Praca została namalowana za pomocą długich, energicznych pociągnięć pędzla. Intensywna gama barwna, w której dominuje oranż, żółć i błękit, została poniekąd zrównoważona bielą i ciemną zielenią. Autorski tytuł pracy oraz pulsujące jaskrawe kolory i dynamicznie ujęte, wzbogacone impastami drzewa wpływają na pozytywny, nastrajający dobrą energią odbiór dzieła.
Obraz od strony formalnej wpisuje się w rozpoznawalną stylistykę sztuki artysty, ukazując tym samym artystyczną finezję wypracowanych przez Edwarda Dwurnika środków malarskich w monumentalnej skali.