NIETHE Eugen
Eugen Niethe - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Eugena Niethego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Wodospad w Weissbach |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 55 x 41 cm 75 x 62 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Eug Niethe" Opisany na odwrocie: "Weissbachfall" Obraz po konserwacji. |
Sprzedane: | XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024) |
Cena wywoławcza: | 4600 zł |
Cena uzyskana: | 4600 zł |
EUGEN NIETHE
Eugen Niethe był malarzem pochodzenia niemieckiego, czynnym artystycznie na przełomie XIX i XX wieku. Często pojawiającej się data 1882 jako rok jego śmierci wydaje się nieprawdziwa, gdyż znana na rynku aukcyjnym jest praca malarza datowana na 1904 rok.
Eugen Niethe tworzył w nurcie realizmu, najczęściej malował pejzaże, również marynistyczne. W swojej sztuce podejmował również motywy rodzajowe.
Przyjmujemy obrazy Eugena Niethego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Eugena Niethego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Eugena Niethego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Eugena Niethego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].