NIETHE Eugen

Eugen Niethe - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Eugena Niethego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

NIETHE Eugen
NIETHE EugenNIETHE EugenNIETHE Eugen
Tytuł:Wodospad w Weissbach
Technika:olej, płótno
Wymiary:55 x 41 cm
75 x 62 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Eug Niethe"
Opisany na odwrocie: "Weissbachfall"
Obraz po konserwacji.
Sprzedane:XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024)
Cena wywoławcza:4600 zł
Cena uzyskana:4600 zł

EUGEN NIETHE

Eugen Niethe był malarzem pochodzenia niemieckiego, czynnym artystycznie na przełomie XIX i XX wieku. Często pojawiającej się data 1882 jako rok jego śmierci wydaje się nieprawdziwa, gdyż znana na rynku aukcyjnym jest praca malarza datowana na 1904 rok.

Eugen Niethe tworzył w nurcie realizmu, najczęściej malował pejzaże, również marynistyczne. W swojej sztuce podejmował również motywy rodzajowe.

Przyjmujemy obrazy Eugena Niethego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Eugena Niethego
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Eugena Niethegozapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Eugena Niethego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].