NIECZUJA-URBAŃSKI Eugeniusz

Eugeniusz Nieczuja-Urbański - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania obrazów Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego na aukcję [kontakt]

NIECZUJA-URBAŃSKI Eugeniusz
NIECZUJA-URBAŃSKI EugeniuszNIECZUJA-URBAŃSKI EugeniuszNIECZUJA-URBAŃSKI Eugeniusz
Tytuł:Słońce jesieni - kobieta z mandoliną (1918)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 75 cm
Sygnowany i datowany p.d.: "E. Nieczuja-Urbański | 1918"
Widoczne zabrudzenie malatury oraz pojedyncze ubytki farby przy dolnej krawędzi obrazu.
Sprzedane:48. Aukcja Dzieł Sztuki (19 VIII 2025)
Cena wywoławcza:6000 zł
Cena uzyskana:6000 zł

EUGENIUSZ NIECZUJA-URBAŃSKI

Eugeniusz Urbański herbu Nieczuja urodził się w 1877 roku, zmarł w roku 1955.
Był poetą i malarzem. Edukację artystyczną odebrał w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zasłynął jako autor melancholijnych portretów kobiecych. Jego obrazy zdobyły popularność m.in. dzięki reprodukcjom na pocztówkach krakowskiego Salonu Malarzy Polskich.

Dzieła artysty przechowywane są w licznych polskich kolekcjach prywatnych. Zbiór prac Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego znajduje się także w Muzeum Sztuki w Łodzi.

Przyjmujemy obrazy Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].