NIECZUJA-URBAŃSKI Eugeniusz
Eugeniusz Nieczuja-Urbański - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania obrazów Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego na aukcję [kontakt]
| Tytuł: | Słońce jesieni - kobieta z mandoliną (1918) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 60 x 75 cm |
| Sygnowany i datowany p.d.: "E. Nieczuja-Urbański | 1918" Widoczne zabrudzenie malatury oraz pojedyncze ubytki farby przy dolnej krawędzi obrazu. | |
| Sprzedane: | 48. Aukcja Dzieł Sztuki (19 VIII 2025) |
| Cena wywoławcza: | 6000 zł |
| Cena uzyskana: | 6000 zł |
EUGENIUSZ NIECZUJA-URBAŃSKI
Eugeniusz Urbański herbu Nieczuja urodził się w 1877 roku, zmarł w roku 1955.
Był poetą i malarzem. Edukację artystyczną odebrał w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zasłynął jako autor melancholijnych portretów kobiecych. Jego obrazy zdobyły popularność m.in. dzięki reprodukcjom na pocztówkach krakowskiego Salonu Malarzy Polskich.
Dzieła artysty przechowywane są w licznych polskich kolekcjach prywatnych. Zbiór prac Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego znajduje się także w Muzeum Sztuki w Łodzi.

Przyjmujemy obrazy Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Eugeniusza Nieczui-Urbańskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].