SZEWCZYK Feliks
Feliks Szewczyk - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Feliksa Szewczyka. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Feliksa Szewczyka na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Oddział konny Wojska Polskiego w terenie (1920) |
Technika: | olej płótno |
Wymiary: | 60,5 x 83,5 cm 63,5 x 87 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "F. Szewczyk 5/1920" Widoczne zabrudzenie oraz pojedyncze ubytki i spękania malatury. |
Sprzedane: | XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024) |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 3200 zł |
FELIKS SZEWCZYK
Feliks Szewczyk urodził się w 1863 roku, zmarł w 1932 roku. Był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Swego czasu (najpewniej w latach 80. XIX wieku) Feliks Szewczyk pracował w manufakturze majoliki w Nieborowie - w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie znajduje się talerz dekoracyjny z portretem króla Jana III Sobieskiego, którego warstwa malarska jest przypisywana autorstwu tego malarza.
Malarstwo Feliksa Szewczyka
Feliks Szewczyk tworzył w nurcie realizmu, przedstawiał zwykle sceny rodzajowe (np. targi), epizody z życia ułanów, Wojska Polskiego oraz żołnierzy napoleońskich, a także motywy batalistyczne. Malował w technice olejnej i akwarelowej.
Zajmował się również ilustratorstwem, był np. autorem ilustracji do powieści historycznej Berek pod Kockiem pióra Walerego Przyborowskiego (wydanie z 1911 roku) czy Rapsodu rycerskiego Franciszka Jasieńczyka, wykonał też prace przedstawiające sceny z Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza (reprodukowane na pocztówkach).
Obrazy Feliksa Szewczyka znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Biblioteki Narodowej.
Przyjmujemy obrazy Feliksa Szewczyka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Feliksa Szewczyka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Feliksa Szewczyka, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Feliksa Szewczyka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].