SZEWCZYK Feliks

Feliks Szewczyk - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Feliksa Szewczyka. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Feliksa Szewczyka na aukcję [kontakt]

SZEWCZYK Feliks
SZEWCZYK FeliksSZEWCZYK Feliks
Tytuł:Oddział konny Wojska Polskiego w terenie (1920)
Technika:olej płótno
Wymiary:60,5 x 83,5 cm
63,5 x 87 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "F. Szewczyk 5/1920"
Widoczne zabrudzenie oraz pojedyncze ubytki i spękania malatury.
Sprzedane:XXXIX Aukcja Dzieł Sztuki (27 VIII 2024)
Cena wywoławcza:2400 zł
Cena uzyskana:3200 zł

FELIKS SZEWCZYK

Feliks Szewczyk urodził się w 1863 roku, zmarł w 1932 roku. Był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Swego czasu (najpewniej w latach 80. XIX wieku) Feliks Szewczyk pracował w manufakturze majoliki w Nieborowie - w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie znajduje się talerz dekoracyjny z portretem króla Jana III Sobieskiego, którego warstwa malarska jest przypisywana autorstwu tego malarza.

Malarstwo Feliksa Szewczyka

Feliks Szewczyk tworzył w nurcie realizmu, przedstawiał zwykle sceny rodzajowe (np. targi), epizody z życia ułanów, Wojska Polskiego oraz żołnierzy napoleońskich, a także motywy batalistyczne. Malował w technice olejnej i akwarelowej.
Zajmował się również ilustratorstwem, był np. autorem ilustracji do powieści historycznej Berek pod Kockiem pióra Walerego Przyborowskiego (wydanie z 1911 roku) czy Rapsodu rycerskiego Franciszka Jasieńczyka, wykonał też prace przedstawiające sceny z Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza (reprodukowane na pocztówkach).

Obrazy Feliksa Szewczyka znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Biblioteki Narodowej.

Przyjmujemy obrazy Feliksa Szewczyka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Feliksa Szewczyka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Feliksa Szewczyka, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Feliksa Szewczyka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].