FOGTT Andrzej

FOGTT Andrzej BIOGRAFIA

Halina Judt i Michał Choromański (2019)

Technika:akryl, pastel, papier
Wymiary:56 x 42 cm
59 x 45 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "Fogtt 2019"
Opisany l.d.: "Halina Judt i Michał Choromański"
Obraz reprodukowany w katalogu Fogtt o Witkacym (Fundacja A.M. Fogtt, Warszawa 2021), poz. kat. 14, s. 49.

"Od dawna mieliśmy z Witkacym sobie coś do powiedzenia. Jest z pewnością iskra wspólnej duchowej energii oraz kontynuacja sztuki portretowania, jako wnikania w istotę duszy samej, z nieograniczoną możliwością osobistej formy, jaką tworzy nasz umysł."
~ Andrzej Fogtt

W 2019 roku Andrzej Fogtt stworzył cykl prac nawiązujących dialog z portretami autorstwa Witkacego. Prezentowany obraz to interpretacja "Wspólnego portretu Haliny Judt i Michała Choromańskiego" (1930) znajdującego się obecnie w zbiorach Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]