TRUSZ Iwan BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Pejzaż z drzewami |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 16,5 x 20,5 cm 25 x 30 cm (wymiary z oprawą) |
| sygnowany p.d.: "Jw Trusz" OPIS PRACY: Pejzaże Iwana Trusza zwykle powtarzają schemat horyzontalnej kompozycji doskonale zrównoważonej wertykalnymi liniami drzew – głównych bohaterów prac artysty. W prezentowanym "Pejzażu z drzewami" targana silnym wiatrem sosna wyznacza środek obrazu. Pozbawiony sztafażu widok, szkicowo malowanej przyrody pozwala wyczuć kontemplacyjny stosunek malarza do natury. Ogromna poetyckość zawarta w niewielkim formacie obrazu sprawia, że dzieło silnie oddziałuje na widza i pozwala wyciszyć myśli. PRACA NIEDOSTĘPNA | |