International Watch Co Schaffhausen

International Watch Co Schaffhausen - notowania aukcyjne zegarków

Aktualna oferta aukcyjna zegarków IWC Schaffhausen. Wyniki aukcyjne. Historia firmy

Zachęcamy do zgłaszania zegarków International Watch Co Schaffhausen na aukcję [kontakt]

International Watch Co Schaffhausen
International Watch Co SchaffhausenInternational Watch Co SchaffhausenInternational Watch Co Schaffhausen
Tytuł:Zegarek kieszonkowy (1908)
Technika:złoto, emalia
Wymiary:50,5 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: numer 431893, z kamiennymi łożyskami osadzonymi w szatonach, balansem kompensacyjnym, włosem Bregueta oraz precyzyjną regulacją dokładności chodu; sygnowany
koperta: kryta, numer 464573, złoto 14k
dekiel wewnętrzny: numer 464573, złoto 14k
tarcza: emaliowana, z sekundnikiem
wskazówki: oryginalne
szkło: akrylowe

Ten zegarek kieszonkowy jest dostępny w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie zegarka]
zapytaj o cenę
International Watch Co Schaffhausen
International Watch Co SchaffhausenInternational Watch Co SchaffhausenInternational Watch Co Schaffhausen
Tytuł:Zegarek kieszonkowy (1907) ze złotym łańcuszkiem
Technika:złoto, emalia
Wymiary:52 mm (średnica)
Uwagi: mechanizm: numer 405131, z kamiennymi łożyskami osadzonymi w szatonach, wychwytem szwajcarskim, włosem Bregueta, balansem kompensacyjnym i precyzyjną regulacją dokładności chodu
koperta: kryta, numer 432309, złoto 14k
dekiel wewnętrzny: złoto 14k
tarcza: emaliowana, z sekundnikiem
szkło: akrylowe

Zegarek ze złotym łańcuszkiem (14k).
zapytaj o cenę

INTERNATIONAL WATCH CO SCHAFFHAUSEN

International Watch Co Schaffhausen to szwajcarskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją zegarków mechanicznych. Zostało założone w 1868 roku przez Florentina Ariosto Jonesa. Wcześniej Jones pracował na kierowniczym stanowisku w amerykańskiej firmie E. Howard Watch and Clock Co. w Bostonie, będącej wówczas czołowym amerykańskim producentem zegarków. Zakładając firmę w Szwajcarii pragnął połączyć wybitne rzemiosło tego kraju z pionierską amerykańską technologią i przedsiębiorczością.
Ważnym momentem w pierwszych latach istnienia firmy było wejście we współpracę z Johannem Heinrichem Moserem – wynalazcą systemu wykorzystującego energię wodną Renu do celów przemysłowych, co umożliwiło zmechanizowaną produkcję zegarków na większą skalę. Rok później manufaktura Schaffhausen była w stanie wyprodukować 10 000 zegarków na rynek amerykański.

W następnych dekadach firma rozwijała się intensywnie pod kierownictwem kolejnych właścicieli. Z manufaktury International Watch Co Schaffhausen wyszło wiele innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań. Do flagowych osiągnięć producenta należą m.in. bardzo precyzyjne zegarki dla pilotów, które można było nosić na kurtkach typu flyer. Legendarny model "Mark XI" stał się oficjalnym zegarkiem wszystkich pilotów brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych po drugiej wojnie światowej. Służył on również wielu renomowanym liniom lotniczym i większości Siłom Powietrznym Wspólnoty Narodów, w tym Siłom Powietrznym Australii, Nowej Zelandii i Republiki Południowej Afryki.
To właśnie przede wszystkim zlecenia wojskowe i przemysłowe wyznaczały kolejne sukcesy w historii marki i dawały początek nowym modelom, które z czasem zyskiwały status kultowych. Tak było w przypadku modelu "Portugieser" stworzonego dla dwóch portugalskich importerów, którzy zamówili zegarki na rękę o dokładności chronometrów morskich. Również "Ocean Bund" był odpowiedzią na zamówienie bojowego zegarka dla Federalnej Marynarki Wojennej Niemiec w 1980 roku.

Zegarki IWC Schaffhausen

Od 1868 roku International Watch Co Schaffhausen tworzy arcydzieła zegarmistrzostwa, które łączą w sobie precyzyjną inżynierię z ekskluzywnym wzornictwem. Korzystanie z zegarków IWC na najważniejszych misjach i działaniach o charakterze państwowym na całym świecie potwierdza solidność i innowacyjność marki na tle pozostałych producentów. Z kolei kontynuowany w czasach współczesnych dialog z tradycją wzornictwa z XIX i XX wieku świadczy o uniwersalnych wartościach estetycznych wypracowanych przez markę.

Dla pierwszych dekad funkcjonowania marki charakterystyczne były zegarki kieszonkowe z cyfrowymi wskaźnikami godzin i minut zwane "Pallweber", a także zegarki naręczne dla kobiet i mężczyzn. Do produkcji tych modeli zazwyczaj wykorzystywano złoto lub srebro, paski natomiast były wykonywane ze skóry. Ponadto w obrębie koperty i tarczy często pojawiały się emaliowane lub zdobione grawerunkiem elementy.
Kolejnym kultowym modelem funkcjonującym na rynku od lat 30. jest "Pilots Watch", który nic nie stracił od tamtej pory ze swojej popularności. Model ten posiada obracającą się lunetę z indeksem grotów strzałek, który może być używany do rejestrowania czasu startu. Wyposażony jest również w wychwyt antymagnetyczny.
Do najbardziej znanych i prestiżowych modeli zdecydowanie należy "Portugieser". Model wyposażony jest w portugalski kalendarz wieczny, który wyświetla datę, dzień tygodnia, miesiąc, rok i pełną fazę księżyca, w tym dni pozostałe do następnej pełni. Jest to najbardziej pożądany przez kolekcjonerów produkt marki.Poszukujemy prac

Przyjmujemy zegarki International Watch Co Schaffhausen na aukcje - wycena i sprzedaż aukcyjna zegarków IWC Schaffhausen.
Jeśli chcą Państwo sprzedać zegarki IWC Schaffhausen, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię zegarków International Watch Co Schaffhausen w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

x
«
»