GASIŃSKI Jan

GASIŃSKI Jan
GASIŃSKI JanGASIŃSKI JanGASIŃSKI Jan
Tytuł:Port w Gdyni (1934)
Technika:akwarela, karton
Wymiary:23,3 x 23,6 cm
28,6 x 29 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "JGasiński | Gdynia 1934"

JAN GASIŃSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Jan Gasiński urodził się w 1903 w Wólce Grodziskiej, zmarł w 1967 roku w Gdyni. Był malarzem marynistą, od 1930 roku mieszkał w Gdyni, gdzie zajmował się organizacją życia artystycznego.
Wykonywał realistyczne widoki nadmorskie, porty, stocznie i łodzie, a także sceny z życia rybaków. Rzadziej podejmował tematykę martwej natury i widoków miejskich. Tworzył też projekty wnętrz i dekoracji, projektował plakaty propagandowe.
Jan Gasiński często brał udział w wystawach marynistycznych. Jego prace znajdują się m.in. w kolekcji Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz w licznych zbiorach prywatnych.

NIEDOSTĘPNE PRACE ARTYSTY