PAMUŁA Jan

PAMUŁA Jan BIOGRAFIA

Pole dyskretnych zmian barwnych (2d) (2018)

Technika:grafika cyfrowa, papier, edycja autorska I/X
Wymiary:70 x 70 cm (wymiary grafiki)
79,5 x 80 cm (wymiary arkusza)
Sygnowana l.d.: "Jan Pamuła"
Datowana i opisana ołówkiem l.d.: "2018 - Pole dyskretnych zmian barwnych (2d)"
Opisana ołówkiem śr.d.: "A.P. (I/X)"

Praca jest reprodukowana w katalogu "Jan Pamuła. Pionier sztuki komputerowej w Polsce", red. Beaty Gawrońskiej-Oramus, Muzeum Sztuki w Ołomuńcu 2020, s. 243.

Prace z serii grafik cyfrowych noszącego tytuł "Pole dyskretnych zmian barwnych" są wynikiem realizacji dużego cyklu zapoczątkowanego w 2018 roku przez Jana Pamułę.
Jak tłumaczy autor: "Grafiki cechuje symetryczność sieci podziałów pola obrazu i absolutna niesymetryczność w zakresie stosowania barwy. Daje to w sumie uporządkowanie i rygor całego pola, a zarazem jego zmienność i różnorodność."

PROWENIENCJA:
- kolekcja rodziny artysty.