SZANCENBACH Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z ciemnym niebem IV (1977) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 68 x 78 cm 75 x 85 cm (z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany p.d.: "Szancenbach" autorski opis na odwrocie: "JAN SZANCENBACH | PEJZAŻ Z CIEMNYM NIEBEM IV | 1977" opis pracy: Praca Jana Szancenbacha przedstawia wiejski pejzaż z domami oraz szerokimi połaciami pól i łąk poprzedzielanych bujnymi zagajnikami. Nad tym widokiem rozciąga się tytułowe, ciemne, bordowo-granatowe niebo. Praca malowana jest ekspresyjnie, nasyconą paletą barw. Długie i energiczne pociągnięcia pędzla tworzą tworzą liczne impasty, które wzbogacają fakturę obrazu. W oparciu o analizę porównawczą z innymi pracami artysty można mniemać, że „Pejzaż z ciemnym niebem IV” przedstawia widok z Lanckorony. PRACA NIEDOSTĘPNA |