BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Czarna rękawiczka (ok. 1930) |
| Technika: | olej, deska |
| Wymiary: | 22 x 27 cm 42,8 x 46,6 cm (wymiary z oprawą) |
| Sygnowany i opisany na odwrocie: “JMBrzeski | “Czarna rękawiczka”” Na odwrocie pieczątka paryskiego sklepu z artykułami malarskimi: “MATERIÉL | POUR ARTISTES | SADRON | 52, Rue Vavin, PARIS-VI” Praca reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Janusz Marja Brzeski 1907-1957. Rysunki i obrazy, Kraków 2013, s. 2. PROWENIENCJA: - rodzina artysty. Zobacz inne prace tego artysty w naszej ofercie galeryjnej [LINK] | |