BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Wyzwolona (1933) |
| Technika: | tusz, węgiel, papier |
| Wymiary: | 25 x 15 cm (w świetle passe-partout) 50,5 x 40,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany p.d.: "J.M.B." Na odwrocie rysunek półaktu kobiecego. Praca jest reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Janusz Marja Brzeski (1907-1957) artysta prawdziwy (Kraków; s. 82). PROWENIENCJA: - zakup od rodziny artysty, - kolekcja Jerzego Kurczyny. | |