BRZESKI Janusz Maria

BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA

Wyzwolona (1933)

Technika:tusz, węgiel, papier
Wymiary:25 x 15 cm (w świetle passe-partout)
50,5 x 40,5 cm (z oprawą)
Sygnowany p.d.: "J.M.B."
Na odwrocie rysunek półaktu kobiecego.
Praca jest reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Janusz Marja Brzeski (1907-1957) artysta prawdziwy (Kraków; s. 82).

PROWENIENCJA:
- zakup od rodziny artysty,
- kolekcja Jerzego Kurczyny.